Dnes najčítanejšie
Dizajn, vernostný program a sortiment: Nová Lekáreň Poštová na Vlčincoch so zaujímavým konceptom

02 september 2020 - 14:07

Žilinu čaká opäť živé maľovanie: Už 6. ročník umeleckej súťaže MALUJPODLASEBA v sobotu 5. septembra

V sobotu 5. septembra 2020 sa stretnú mladí výtvarníci už na 6. ročníku umeleckej súťaže MALUJPODLASEBA, ktorá sa bude konať v priestoroch Považskej galérie umenia v Žiline.

Príďte si vychutnať tvorivú atmosféru, nahliadnuť do tvorby mladých umelcov a stráviť príjemnú sobotu. Ako vždy, aj teraz sa môžete tešiť na výstavy, tvorivé dielne nielen pre deti a chýbať nebude ani záhradná chill out zóna.

Každý z návštevníkov môže zahlasovať za svojho favorita. Večer sa presunieme do Emócia Gallery a Cafe Club, kde sa vyhlásia výsledky súťaže a bude nasledovať afterparty s Dj Duhan. 


Akcia prebehne v súlade s protipandemickými opatreniami, dostanete sa na ňu cez hlavný vchod Považskej galérie umenia od 12:00 hodiny. Kým budú mladí výtvarníci tvoriť na prízemí galérie, neváhajte vkročiť do výstavných siení. Momentálne si môžete pozrieť tieto tri výstavy: 

PRVÉ MÚZEUM INTERMÉDIÍ II. Medzi informáciou a pamäťou 
▪ prízemie 

Stála expozícia prezentujúca diela autorov: Juraj Bartusz, Anton Čierny, Stano Masár, Ilona Németh, Roman Ondák, Peter Rónai z unikátnej kolekcie intermédií Považskej galérie umenia v Žiline, ktorú buduje od 90. rokov 20. storočia.

Vystavené diela sprostredkúvajú pohľad na fenomén pamäte -osobnej, kolektívnej či historickej, a rovnako tak na informáciu v zmysle jej transformácie, komprimácie alebo metaforického prepisu. Kurátorka: Mira Sikorová-Putišová 

Juraj Kollár PLATÓ 
▪ 1. poschodie 

Juraj Kollár patrí bezpochyby k najzaujímavejším autorom na súčasnej slovenskej výtvarnej scéne. S príklonom k tradičnej maľbe neochvejne skúma možnosti, ktoré mu maliarstvo ponúka, či už popieraním alebo rozvíjaním jeho základných princípov.

Podarilo sa mu utvoriť si osobitý maliarsky jazyk, prostredníctvom ktorého nás pozýva vnímať svet novým spôsobom. Autorská výstava v Považskej galérii umenia v Žiline predstavuje výber z jeho najnovšej tvorby, zrkadliac jeho pôsobivý umelecký vývin.

VINCENT HLOŽNÍK stála expozícia venovaná 100. výročiu narodenia umelca 
▪ 2. poschodie 

Leitmotívom po 3. krát reinštalovanej expozície je prezentácia rozsiahlej a rozmanitej tvorby slovenského národného umelca Vincenta Hložníka. Predstavuje výber z jeho celoživotného diela, ktorý zachytáva jednotlivé obdobia jeho tvorby (od raných 40. rokov až po jeho posledný veľký cyklus Apokalypsa z 90. rokov), najrozličnejšie výtvarné techniky a tiež bohaté umelcove motívy.

Po prvýkrát je vystavená aj Hložníkova ilustrátorská či dokonca známková tvorba. Autor koncepcie stálej expozície: Milan Mazúr. Autor architektonického riešenia: Dušan Voštenák. 

PROGRAM
12:00 
otvorenie priestorov, začiatok maľovania
15:00 
tvorivé dielne + workshop
19:00 
dokončovanie diel a hlasovanie
20:00 
koniec maľovania, spočítavanie hlasov 
21:00 
vyhlásenie výsledkov / Emócia/, odovzdávanie cien 
22:00 
Afterparty / Emócia/ - Dj Du han


EVENT: https://www.facebook.com/events/665932860797969/ 
Projekt je spolufinancovaný mestom Žilina

Miesto: Považská galéria umenia, Žilina
Dátum: 05.09.2020 - 12:00
71 zdieľaní
Zdroj: PR MALUJPODLASEBA

Dopravný servis
Cesta I/64
Kolóna
19:22
Strečno
Jama na ceste
18:58
Mojšova Lúčka
Iné nebezpečenstvo
18:55
Rudinka
Stacionárny radar
18:53
Strečno
Kolóna
18:44
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia