Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: V Žilinskom kraji došlo k ďalšej tragickej nehode, zrážku s kamiónom neprežil vodič auta

02 september 2020 - 12:52

Slovenský turista pri výstupe na Kľak zle odbočil, šmykol sa a padal 15 metrov skalným terénom

Foto: Slovenský turista pri výstupe na Kľak zle odbočil, šmykol sa a padal 15 metrov skalným terénom
Foto: Horská záchranná služba

V utorok 1. septembra predpoludním požiadal 43-ročný slovenský turista o pomoc horskú záchrannú službu. Počas výstupu smerom na Kľak vybočil z turistického značkovaného chodníka do lesa, kde po pošmyknutí padal približne 15 metrov skalným terénom.

„Pádom si spôsobil poranenie v krížovej oblasti chrbta a odreniny na rôznych častiach tela. Turista sa pokúsil o návrat nad skalu, avšak bolesti chrbta mu to neumožnili. Na pomoc mu vyrazili dve skupiny záchranárov HZS pozemne. Jedna smerovala z Martina, zároveň druhá zo základne na Donovaloch,“ spresňuje Horská záchranná služba.

Muž bol nájdený približne 200 metrov od turistického chodníka pod skalným bralom. Po poskytnutí predlekárskej pomoci a nabalení do vákuového matraca ho záchranári za pomoci lanovej techniky spustili približne 120 metrov cez exponovaný terén a ďalej ho transportovali až ku terénnemu vozidlu na nosidlách.


Zranený turista bol následne prevezený na urgentný príjem do martinskej nemocnice, kde si ho prebral zdravotnícky personál. Počas zásahu v oblasti Kľaku v Lúčanskej Malej Fatre boli záchranári HZS z Veľkej Fatry kontaktovaní aj z cyklopretekov „Merida zelená stopa“.

„Pádom z bicykla v oblasti Krám pri Donovaloch si tržnú ranu kolena spôsobila 32-ročná pretekárka z Anglicka. Po ošetrení, zafixovaní končatiny a zateplení, previezli záchranári HZS pacientku terénnym vozidlom ku štátnej ceste, kde bola odovzdaná privolanej posádke rýchlej zdravotnej pomoci,“ uzatvárajú horskí záchranári.
288 reakcií
Zdroj: Horská záchranná služba


Dopravný servis
Strečno
Kolóna
08:45
Strečno
Jama na ceste
08:29
Rudinka
Stacionárny radar
08:27
Mojšova Lúčka
Kolóna
08:25
Rudinka
Policajná hliadka
08:15
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.