Dnes najčítanejšie
V Žiline ukradli ďalšie tri bicykle, jedného z páchateľov zachytila bezpečnostná kamera

18 august 2020 - 10:04

FOTO: Najvážnejšia situácia bola po pondelkovej búrke v obciach Veľké Rovné a Kolárovice

Foto: FOTO: Najvážnejšia situácia bola po pondelkovej búrke v obciach Veľké Rovné a Kolárovice
Galéria: 3 fotky
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

V pondelok 17. augusta 2020 zasiahla časť Žilinského kraja búrka so silným dažďom. Najvážnejšia situácia bola po výdatných zrážkach v obciach Veľké Rovné a Kolárovice v okrese Bytča, kde voda zatápala cesty aj rodinné domy.

Krajské operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline vyslalo na zásah príslušníkov z hasičskej stanice v Bytči, Záchrannú brigádu HaZZ v Žiline a Dobrovoľné hasičské zbory obcí Veľké Rovné, Bytča a Turzovka.

Celkom zasahovalo viac než tridsať hasičov, ktorí odčerpávali vodu zo zatopených domov, garáží, pivníc a dvorov. Voda sa počas búrky valila aj ulicami, kde zanechala kusy dreva, bahno, štrk a rôzne nečistoty.

„V súvislosti s prívalovým dažďom, ktorý zasiahol najmä územie západného Slovenska uskutočnili hasiči doposiaľ 102 výjazdov. Najvážnejšia situácia je v Trnavskom a v Bratislavskom kraji. V Žilinskom kraji boli hasiči vyslaní k 7 udalostiam. Vo všetkých prípadoch išlo najmä o odčerpávanie vody zo zatopených rodinných domov, pivníc, garáži a parkovísk,“ spresnilo Prezídium HaZZ.Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
22:10
Strečno
Jama na ceste
21:27
Bánovská cesta
Jama na ceste
21:00
Priemyselná
Jama na ceste
20:59
Bytčická
Jama na ceste
20:54
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina