Dnes najčítanejšie
Policajti odhalili ďalších opitých motoristov, 28-ročný vodič v Žiline nafúkal 2,25 promile

14 august 2020 - 13:57

Na všetkých štyroch sídliskách v Žiline obnovia značenie parkovacích miest

Foto: Na všetkých štyroch sídliskách v Žiline obnovia značenie parkovacích miest
Foto: ilustračné

Tento rok by sa mohli dočkať obyvatelia všetkých štyroch sídlisk v Žiline obnovy značenia parkovacích miest, vyplýva to zo zverejnenej zákazky s nízkou hodnotou, cez ktorú mesto hľadá vykonávateľa prác.

Podľa špecifikácie obstarávania by mal dodávateľ obnoviť do konca novembra približne dvetisíc parkovacích miest v závislosti od finančných možností mesta, ktoré si obnovu bude priebežne objednávať. 

„Zhotoviteľ podľa legislatívy a požiadavky objednávateľa zhotoví značenie farbou bielou (nereflexnou) a zároveň vykoná prípravné práce a očistenie plochy pred samotným značením farbou. Značenie bude aplikované na hladký betónový resp. asfaltový povrch. Súčasťou diela sú aj ostatné súvisiace náklady ako napr. náklady na dopravu materiálov a pracovníkov, zabezpečenie prenosného dopravného značenia čo je započítané v cene diela za 1 parkovacie miesto,“ uvádza popis k zákazke.

Predpokladaná hodnota zákazky je stanovená na 20 833 Eur bez DPH, ponuky môžu uchádzači predkladať do 17. augusta 2020. Pre zabezpečenie kvality dodaných služieb vyžaduje mesto od uchádzačov predloženie najmenej jednej referencie realizovaných obdobných stavebných prác za viac než 50-tisíc eur počas uplynulých piatich rokov.

Zároveň poskytne dodávateľ záručnú dobu 12 mesiacov. Podľa návrhu zmluvy budú musieť byť okraje značenia jasne a ostro ohraničené, výdatnosť farby zodpovedať záručným podmienkam a normám, pričom farba musí viditeľne prekrývať podklad, ktorý nesmie presvitať. 251 reakcií


Dopravný servis
Košická
Jama na ceste
16:28
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
16:10
Strečno
Jama na ceste
16:09
Strečno
Jama na ceste
15:44
Kvačalova
Jama na ceste
15:44
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia