Dnes najčítanejšie
BIG BUTCHER’S BURGER Výzva: Pokor známy žilinský burger najrýchlejšie a vyhraj bank

12 august 2020 - 14:42

Oddnes platí nový systém parkovania v nemocnici v Žiline, bezplatne zaparkujete na 4 hodiny

Od dnešného dňa platia vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline nové pravidlá pre vodičov, testovacia prevádzka systému pre vjazd a zotrvanie vozidiel v areáli prináša vodičom niekoľko zmien. Parkovanie v nemocnici v Žiline funguje prostredníctvom elektronických rámp.

Tie budú fungovať nepretržite cez pracovné dni, víkendy i sviatky. Aj vzhľadom na pretrvávajúcu povinnosť kontroly a triedenia pacientov pri vstupe do zdravotníckeho zariadenia v súvislosti s ochorením COVID-19 (meranie telesnej teploty) zabezpečila nemocnica počas dňa navyše prítomnosť strážnej služby priamo pri rampách.

V noci budú vodiči komunikovať cez hlasové spojenie so službou na vrátnici. „Pracovníci našej strážnej služby sú dnes od rána pri vjazde a výjazde a pomáhajú vodičom. Systém je však podobný ako pri iných parkoviskách – pri vjazdovej rampe si vodič po stlačení tlačidla na termináli zoberie lístok, ktorý vezme so sebou k lekárovi, v ambulancii mu ho sestra alebo lekár potvrdí a následne už stačí len prejsť vozidlom k výjazdovej rampe, priložiť lístok k terminálu a do štyroch hodín bezplatne opustiť areál nemocnice. Pri výnimkách predĺženej doby nad 4 hodiny je dôležité nezabudnúť na odblokovanie alebo inak povedané validáciu parkovacieho lístka,“ zhrnul základné pravidlá generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek.

Bezplatne tak v nemocnici naďalej zotrvajú vozidlom pacienti a ich sprevádzajúce osoby – maximálne však 4 hodiny. V rámci tohto časového limitu stačí parkovací lístok potvrdiť v ambulancii lekára a nie je potrebné jeho ďalšie odblokovanie (validácia). Zotrvanie vozidla v areáli nemocnice nad rámec bezplatného limitu je spoplatnené vo výške 1 eur/30 min.

Pacienti, ktorí majú nárok na predĺžené bezplatné zotrvanie v areáli FNsP Žilina, musia po uplynutí štyroch hodín parkovací lístok navyše odblokovať (validovať) v mieste jednej z 13 validačných staníc. Takúto možnosť odblokovania (validácie) parkovacích lístkov majú pacienti:

- Národnej transfúznej služby alebo dialýzy (maximálne bezplatné zotrvanie v areáli po dobu 6 hodín), 
- pacienti urgentného príjmu (maximálne bezplatné zotrvanie v areáli po dobu 8 hodín), 
- pacienti jednodňovej zdravotnej starostlivosti (maximálne bezplatné zotrvanie v areáli po dobu 24 hodín), 
- pacienti zdravotne ťažko postihnutí (maximálne bezplatné zotrvanie v areáli po dobu 24 hodín).

Pre hospitalizovaných pacientov, ktorí si chcú počas viacdňového pobytu v nemocnici ponechať vozidlo v areáli FNsP Žilina, je tento vjazd a zotrvanie spoplatnené vo výške 10 eur/deň. Po vjazde si vodič parkovací lístok zoberie so sebou a vozidlo nahlási pri nástupe na hospitalizáciu v príjmovej ambulancii príslušného oddelenia.

Kompletné podmienky a bližšie informácie sú zverejnené na webstránke žilinskej nemocnice v sekcii Informácie pre pacientov – Parkovanie.
449 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Práca na ceste
17:43
Rajecká cesta
Kolóna
17:40
Rudinka
Kolóna
17:38
Rajecká cesta
Dopravná nehoda
17:29
Hlavná, Bytčica
Kolóna
17:28
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia