Dnes najčítanejšie
Od dnešného dňa platí povinnosť nosiť respirátor v obchodoch a vozidlách mestskej hromadnej dopravy
Mobilné odberné miesta - AG testy

11 august 2020 - 11:23

V utorok popoludní sa môžu v Žilinskom kraji objaviť búrky s krúpami a intenzívnymi lejakmi

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred výskytom búrok, ktoré sa môžu na území Žilinského kraja objaviť dnes 11. augusta 2020. V tejto súvislosti bola vydaná výstraha prvého stupňa, ktorá platí od 12:00 hod. do 20:00 hod.

Meteorologická výstraha platí pre okresy Žilina, Martin, Bytča, Kysucké Nové Mesto, Čadca, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Dolný Kubín, Námestovo a Tvrdošín.

„V uvedených okresoch je malá pravdepodobnosť búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. S búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 - 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 18 - 23 m/s (65 - 85 km/h),“ spresňuje SHMÚ.

Intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu. Pri podobných búrkach je možný prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov ako napríklad stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov či podjazdov.

100 reakcií
Zdroj: SHMÚ


Dopravný servis
Nemocničná
Policajná hliadka
18:53
Závodská cesta
Jama na ceste
18:52
Strečno
Iné nebezpečenstvo
18:42
Rosina
Prekážka na ceste
18:25
Strečno
Policajná hliadka
18:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.