Dnes najčítanejšie
V piatok pribudlo 552 nových prípadov koronavírusu, v Žilinskom kraji evidujú takmer sedemdesiat

10 august 2020 - 17:27

Záchranári opäť zasahovali v Malej Fatre, z päťmetrovej výšky spadlo do potoka 9-ročné dievča

Foto: Záchranári opäť zasahovali v Malej Fatre, z päťmetrovej výšky spadlo do potoka 9-ročné dievča
Foto: Horská záchranná služba

Dnes 10. augusta 2020 v popoludňajších hodinách prijala Horská záchranná služba ďalšiu žiadosť o pomoc z Malej Fatry. Počas túry v Horných dierach stúpilo dievčatko českej národnosti mimo mostíka a následne spadlo do potoka približne z výšky 5 metrov.

Na pomoc zranenej okamžite vyrazili záchranári z Horskej záchrannej služby, ktorí sa z mostíka za pomoci lanovej techniky dostali k 9-ročnej pacientke. Dievča bolo našťastie pri vedomí, sťažovalo sa však na bolesti chrbtice. Záchranári jej na mieste poskytli neodkladnú prvú pomoc a ošetrenie a pripravili ju na transport.


„O súčinnosť bola medzitým požiadaná aj posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS). Po ošetrení a nabalení záchranári HZS technikou protiváhy vytiahli dievčatko na mostík. Pomocou nosidiel typu Kong ho následne pozemne transportovali na Podžiar,“ spresňujú horskí záchranári.

Na Podžiari už čakala posádka leteckých záchranárov, ktorá zranené 9-ročné dievča naložila na palubu vrtuľníka a letecky transportovala do Univerzitnej nemocnice v Martine.

Za posledné dni stúpol počet výjazdov záchranárov na horách. Súvisí to aj so zvýšeným počtom turistov, ktorí tento rok dovolenkujú doma na Slovensku.
667 zdieľaní
Zdroj: Horská záchranná služba

Dopravný servis
Strečno
Práca na ceste
11:45
Strečno
Jama na ceste
11:30
Strečno
Práca na ceste
11:26
Strečno
Iné nebezpečenstvo
10:28
Strečno
Stacionárny radar
09:52
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia