Dnes najčítanejšie
V piatok pribudlo 552 nových prípadov koronavírusu, v Žilinskom kraji evidujú takmer sedemdesiat

07 august 2020 - 13:16

Mesto zrekonštruovalo detské jasle na Puškinovej ulici, vynovené zariadenie otvoria 10. augusta

Foto: Mesto zrekonštruovalo detské jasle na Puškinovej ulici, vynovené zariadenie otvoria 10. augusta
Galéria: 3 fotky
Foto: Mesto Žilina

V pondelok 10. augusta otvoria vynovené priestory detských jaslí na Puškinovej ulici v Žiline. Rekonštrukcia, ktorá prebiehala od júna do augusta, si z rozpočtu mesta vyžiadala investíciu takmer 90-tisíc eur. Detské jasle poskytujú kvalifikovaným zdravotníckym personálom komplexnú celodennú starostlivosť, výchovu a vzdelávanie na troch oddeleniach, spravidla deťom do troch rokov.

Cieľom jaslí je rozvíjať schopnosti a osobnosť dieťaťa, osvojiť jeho návyky a prehĺbiť socializáciu. Umožňuje voľné hry detí, osobnú hygienu s otužovaním, stravovanie, oddych, čím je zabezpečená funkčná nadväznosť jednotlivých priestorov a ich samostatná prevádzka bez vzájomného rušenia. Kapacita zariadenia je 42 detí.

Mesto Žilina okrem tohto zariadenia poskytuje starostlivosť pre deti do troch rokov aj v zariadení na ulici Veľká okružná v Starom meste v Žiline. Obe mestské jasle aktuálne disponujú voľnými kapacitami. Rodičia, ktorí majú záujem o umiestnenie dieťaťa do zariadenia od septembra 2020, musia podať písomnú žiadosť.

Tlačivá žiadosti sú k dispozícii v Klientskom centre Mestského úradu v Žiline a na internetovej stránke mesta Žilina. Vyplnenú žiadosť môžu záujemcovia odovzdať osobne v klientskom centre alebo zaslať poštou či e-mailom v priebehu celého kalendárneho roka.
13 zdieľaní
Zdroj: TS Mesto Žilina

Dopravný servis
Strečno
Iné nebezpečenstvo
10:28
Strečno
Stacionárny radar
09:52
Krasňany
Iné nebezpečenstvo
09:26
Strečno
Policajná hliadka
09:11
Strečno
Práca na ceste
09:08
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia