Dnes najčítanejšie
VIDEO: Ďalší z domácich vodičov bránil v plynulej jazde v dvoch pruhoch na ulici Vysokoškolákov

07 august 2020 - 13:16

Mesto zrekonštruovalo detské jasle na Puškinovej ulici, vynovené zariadenie otvoria 10. augusta

Foto: Mesto zrekonštruovalo detské jasle na Puškinovej ulici, vynovené zariadenie otvoria 10. augusta
Galéria: 3 fotky
Foto: Mesto Žilina
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

V pondelok 10. augusta otvoria vynovené priestory detských jaslí na Puškinovej ulici v Žiline. Rekonštrukcia, ktorá prebiehala od júna do augusta, si z rozpočtu mesta vyžiadala investíciu takmer 90-tisíc eur. Detské jasle poskytujú kvalifikovaným zdravotníckym personálom komplexnú celodennú starostlivosť, výchovu a vzdelávanie na troch oddeleniach, spravidla deťom do troch rokov.

Cieľom jaslí je rozvíjať schopnosti a osobnosť dieťaťa, osvojiť jeho návyky a prehĺbiť socializáciu. Umožňuje voľné hry detí, osobnú hygienu s otužovaním, stravovanie, oddych, čím je zabezpečená funkčná nadväznosť jednotlivých priestorov a ich samostatná prevádzka bez vzájomného rušenia. Kapacita zariadenia je 42 detí.

Mesto Žilina okrem tohto zariadenia poskytuje starostlivosť pre deti do troch rokov aj v zariadení na ulici Veľká okružná v Starom meste v Žiline. Obe mestské jasle aktuálne disponujú voľnými kapacitami. Rodičia, ktorí majú záujem o umiestnenie dieťaťa do zariadenia od septembra 2020, musia podať písomnú žiadosť.

Tlačivá žiadosti sú k dispozícii v Klientskom centre Mestského úradu v Žiline a na internetovej stránke mesta Žilina. Vyplnenú žiadosť môžu záujemcovia odovzdať osobne v klientskom centre alebo zaslať poštou či e-mailom v priebehu celého kalendárneho roka.
Zdroj: TS Mesto Žilina


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
06:00
Fatranská
Policajná hliadka
01:27
Cesta II/583B
Stacionárny radar
01:23
Strečno
Iné nebezpečenstvo
23:30
Lavobrezná
Práca na ceste
22:27
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia