Dnes najčítanejšie
Dnes začína skríningové testovanie, v Žiline by aktuálny počet odberových miest nestačil

07 august 2020 - 12:01

Modernizácia onkológie v žilinskej nemocnici prebieha podľa plánu, nové vybavenie postupne pribúda

Foto: Modernizácia onkológie v žilinskej nemocnici prebieha podľa plánu, nové vybavenie postupne pribúda
Foto: Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline

Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) v Žiline aktuálne pracuje na modernizácii oddelenia klinickej a radiačnej onkológie. V ambulantnej časti sa stavebné práce dotknú postupne až troch ožarovní spolu s kompletnou výmenou ich prístrojového a technického vybavenia.

Na prízemí oddelenia pribudnú celkom dva nové lineárne urýchľovače a CT simulátor, nad budovou onkológie nemocnica nadstavila ďalšie poschodie.

„S radosťou vám opäť oznamujeme, že veci sa hýbu veľmi rýchlo dopredu. Aktuálne už máme zapojený nový CT simulátor, čaká nás ešte inštalácia laserov a ďalších menších úprav, no vyzerá to veľmi dobre. Pokračujú tiež práce na inštalácii a prvých testoch lineárneho urýchľovača, kde skúšame, učíme sa, spoznávame a pod odborným dohľadom precízne nastavujeme celú špičkovú mašinku,“ pochválila sa nemocnica na sociálnej sieti.

Vedenie nemocnice verí, že aj zvyšné práce prebehnú podľa plánu, aby bolo možné pracovisko čo najskôr otvoriť a prístroje využívať. Počet onkologických pacientov totiž neustále pribúda a nevyhnutnosť obnovy prístrojového vybavenia dokazuje i zvyšujúci sa počet ožarovacích výkonov. V porovnaní s minulým rokom je nárast neprehliadnuteľný.

„Vlani sme sa v rovnakom období pohybovali na úrovni približne 500 ožarovacích frakcií za mesiac, dnes je to mesačne viac ako 800,“ spresnila primárka oddelenia klinickej a radiačnej onkológie FNsP Žilina Dagmar Sudeková.

37 reakcií
Zdroj: Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline


Dopravný servis
Radoľa
Kolóna
15:14
Košická
Jama na ceste
14:25
Celulózka
Policajná hliadka
13:27
Strečno
Prekážka na ceste
12:37
Na Horevaží
Dopravná nehoda
12:23
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia