Dnes najčítanejšie
Na Liptove sa zrútilo osobné auto do rokliny, vážnym zraneniam podľahol 20-ročný spolujazdec

05 august 2020 - 16:52

Žilinskí colníci zaistili druhú zásielku s falošnými filtrami do respirátorov pre rovnakého adresáta

Foto: Žilinskí colníci zaistili druhú zásielku s falošnými filtrami do respirátorov pre rovnakého adresáta
Foto: Finančná správa

Príslušníci finančnej správy zachytili na vyclievacej pošte v Žiline ďalšiu zásielku s falošnými filtrami do respirátorov. Pri poslednom záchyte rovnakého tovaru napočítali 201 kusov, teraz ich bolo v balíku až 500 kusov.

Poštová zásielka s desiatkami filtrov do respirátorov, ktorú zaistili colníci približne v polovici júna, mala putovať na Liptov. Po tom, ako sa potvrdilo, že sú označené reprodukciou svetoznámej ochrannej známky, skončili v sklade zadržaného tovaru.

V ďalšom balíku zo Singapuru pre rovnakého adresáta ako v predchádzajúcom prípade, ktorý prišiel na preclenie o necelý mesiac neskôr, našli pracovníci žilinskej vyclievacej pošty opäť filtre. Teraz ich však bolo dvaapolkrát viac a tiež javili znaky falzifikátov svetoznámej ochrannej známky.

„Vzorky filtrov prešli laboratórnou analýzou a následne posudzovaním, či sú originály alebo falzifikáty. Podozrenie príslušníkov finančnej správy, že kontrolované výrobky porušujú práva duševného vlastníctva, sa potvrdilo. Adresát namiesto objednaného tovaru dostal oznámenie o zaistení zásielky,“ uviedla hovorkyňa Colného úradu Žilina Božena Chríbiková .
36 zdieľaní
Zdroj: TS Finančná správa

Dopravný servis
Krasňany
Iné nebezpečenstvo
09:26
Strečno
Policajná hliadka
09:11
Strečno
Práca na ceste
09:08
Hričovská
Prekážka na ceste
08:14
Mojšova Lúčka
Stacionárny radar
08:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia