Dnes najčítanejšie
Pri žilinskom vodnom diele vzniká ďalšie parkovisko, značku začiatku obce posunuli a povolili 90-tku
COVID-19 vývoj situácie v kraji

31 júl 2020 - 15:50

Na Orave prebiehajú pátracie akcie po nezvestných mužoch, jedného dnes našli bez známok života

Foto: Na Orave prebiehajú pátracie akcie po nezvestných mužoch, jedného dnes našli bez známok života
Foto: Igor Janckulík

Oravský záchranný systém, dobrovoľní hasiči a dobrovoľníci z viacerých miest a obcí už niekoľko dní pátrajú po nezvestnom 59-ročnom mužovi, ktorý odišiel z miesta svojho bydliska.

Milan Ďado je nezvestný od stredy 22. júla 2020, pri odchode si so sebou nezobral doklady a dodnes sa nikomu zo svojich blízkych ani známych neozval.

Pátracie tímy zložené zo stoviek ľudí vykonali doteraz viacero akcií v okolí Dolného Kubína, v oblastiach Kňažia - Racibor, Oravský Podzámok a Pribiš. Zatiaľ sa im nezvestného muža nájsť nepodarilo.

Na pátraní sa podieľali dobrovoľné hasičské zbory obcí Záskalie, Jasenová, Sihelné, Beňadovo, Oravské Veselé, Žaškov, Vasiľov, Oravská Poruba, Kňažia, Vyšný Kubín, Medzibrodie, Oravský Podzámok a Sučany.


Podľa posledných záberov z kamier mal na sebe oblečenú svetlú polokošeľu, tmavé nohavice, čierne tenisky a v ruke niesol bledú tašku. Milan meria 180 centimetrov, je silnejšej postavy a má šedivé vlasy. Ak ste hľadaného muža niekde videli, bezodkladne kontaktujte políciu na čísle 158.

Od ranných hodín pátrali po ďalšom nezvestnom mužovi

Vo štvrtok 30. júla 2020 pribudol k hľadanému aj druhý nezvestný muž. 30-ročný Vladimír Magdiak z obce Zákamenné odišiel z domu na terénnom aute v nedeľu ráno okolo 09:00 hod. Jeho vozidlo sa dnes podarilo nájsť zaparkované a zamknuté na poľnej ceste medzi obcami Krušetnica a Breza, kde malo stáť už od pondelka.

Záchranári a dobrovoľníci začali s prehľadávaním okolia v rojniciach. Približne po hodine oznámil poslanec Žilinského samosprávneho kraja Igor Janckulík na sociálnej sieti smutnú správu. Nezvestného Vladimíra popoludní našli, avšak, už bez známok života.Dopravný servis
Strečno
Zver pri ceste
23:37
Lavobrezná
Dopravná nehoda
21:28
Lavobrezná
Policajná hliadka
20:44
Hričovská
Dopravná nehoda
20:41
Lavobrezná
Dopravná nehoda
20:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia