Dnes najčítanejšie
V meste Žilina prebieha kontrola odberných miest pre celoplošné testovanie, zverejnené budú v utorok

30 júl 2020 - 12:56

Verejná finančná zbierka Deň narcisov prebehne tento rok netradičným spôsobom

Foto: Verejná finančná zbierka Deň narcisov prebehne tento rok netradičným spôsobom
Foto: FNsP Žilina

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline opätovne podporuje tradičnú verejnú finančnú zbierku Deň narcisov. Tento rok síce nebude možné vzhľadom na mimoriadnu situáciu zakúpiť žlté narcisy v uliciach alebo areáli nemocnice priamo z rúk dobrovoľníkov Ligy proti rakovine, no výnimočnú zbierku bude možné podporiť špeciálnym spôsobom.

Liga proti rakovine pravidelne podporuje z výťažku Dňa narcisov aj oddelenie klinickej a radiačnej onkológie FNsP Žilina. V priebehu posledných troch rokov sa podarilo vďaka výnimočnému projektu žltých narcisov zakúpiť onkologickým pacientov päť špeciálnych prenosných infúznych púmp pre voľný pohyb počas podávania chemoterapie, päť nových invalidných vozíkov a modernú bioptrónovú lampu na liečbu svetlom a fototerapiu.

„Veríme, že napriek obmedzeniam uvidíme v piatok mnoho pripnutých narcisov, ktorými ľudia podporia a vyjadria spolupatričnosť s ľuďmi bojujúcimi s týmto náročným ochorením. Ďakujeme za každý jeden príspevok na podporu onkologických pacientov,“ priblížila vedúca sestra oddelenia klinickej a radiačnej onkológie žilinskej nemocnice a zároveň členka Ligy proti rakoviny v pobočke Žilina Jana Ďurajková.

V piatok 31. júla 2020 môžu záujemcovia získať narcis za dobrovoľný finančný príspevok exkluzívne v pobočkách partnerov - Slovenská sporiteľňa, Billa s.r.o., FRESH, LABAŠ s.r.o., sieť potravín Terno a Kraj, Tesco, dm drogerie markt, Teta drogérie, 101 DROGERIE.

Príspevok je možné venovať od 31. 7. do 14. 8. 2020 tiež prostredníctvom:

  • SMS na 848 (hodnota SMS je 3 €)
  • účtu zbierky SK09 0900 0000 0054 5454 5454
  • QR kódu


Virtuálny narcis sa dá získať v online zbierke na www.dennarcisov.sk.
29 zdieľaní
Zdroj: TS FNsP Žilina

Dopravný servis
Bytčica
Uzavretá cesta
03:09
Cesta I/64
Policajná hliadka
23:28
Lavobrezná
Prekážka na ceste
19:28
Strečno
Práca na ceste
19:12
Strečno
Jama na ceste
19:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia