Dnes najčítanejšie
V piatok pribudlo 290 prípadov koronavírusu, najviac nakazených v Žilinskom kraji je na Orave

29 júl 2020 - 10:56

Po silnej búrke, ktorá v utorok večer zasiahla Žilinský kraj, absolvovali hasiči 21 výjazdov

Foto: Po silnej búrke, ktorá v utorok večer zasiahla Žilinský kraj, absolvovali hasiči 21 výjazdov
Foto: KR HaZZ v Žiline

V utorok 28. júla vo večerných hodinách zasiahla Žilinský kraj silná búrka, ktorá spôsobila niekoľko obmedzení v doprave a poškodila jedno osobné auto. Profesionálni a dobrovoľní hasiči v súvislosti s poveternostnou situáciou zasahovali pri 21 prípadoch na území kraja.

Hasiči z hasičských staníc v Žiline, Bytči, Terchovej a Rajci zasahovali spolu 9 krát, 6 krát zasahovali hasiči z hasičskej stanice v Kysuckom Novom Meste a 1 krát zasahovali hasiči z hasičskej stanice v Námestove. Ďalej zasahovali členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Klokočov, Makov, Rudina, JablonovéSedliacka Dubová,“ spresnil Marek Panák z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline.

Výjazdy súviseli najmä s odstraňovaním spadnutých stromov a konárov z cestných a miestnych komunikácií. V jednom prípade pomáhali hasiči s odstraňovaním stromu spadnutého na osobné motorové vozidlo. Pri udalostiach neboli našťastie zranené žiadne osoby.

Celkovo zasahovalo na území Žilinského kraja 22 profesionálnych hasičov a 19 členov dobrovoľných hasičských zborov. Pri zásahoch využili príslušníci celkom 14 kusov hasičskej techniky.
23 zdieľaní
Zdroj: KR HaZZ v Žiline

Dopravný servis
Bytčica
Uzavretá cesta
03:15
Rajecké Teplice
Uzavretá cesta
03:07
Bytčica
Uzavretá cesta
03:07
Rudinka
Zver pri ceste
01:38
Na Horevaží
Dopravná nehoda
21:24
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia