Dnes najčítanejšie
V piatok pribudlo 290 prípadov koronavírusu, najviac nakazených v Žilinskom kraji je na Orave

28 júl 2020 - 08:58

V mestskej časti Rosinky sa neznámy muž počas noci pokúšal dostať do rodinného domu

Foto: V mestskej časti Rosinky sa neznámy muž počas noci pokúšal dostať do rodinného domu
Foto: ilustračné

Počas uplynulého víkendu zažila jedna z obyvateliek mestskej časti Žilina - Rosinky nepríjemnú skúsenosť. V noci z piatka na sobotu 25. júla 2020 sa do jej domu pokúšal dostať neznámy muž. Ten v čase približne okolo druhej hodiny ráno pri okne spôsobil hluk, čím staršiu ženu zobudil.

Vystrašená obyvateľka ihneď kontaktovala linku polície (158) a udalosť oznámila. Neznámeho muža vyzvala cez pootvorené okno, aby opustil jej pozemok. Ten však na výzvu nereagoval a zostal stáť pri oplotení.

Na miesto dorazili za veľmi krátky čas dve policajné hliadky, muž sa mal práve v tom čase vydať na útek cez susedné záhrady.

„Policajná hliadka bola vyslaná preveriť oznámenie do uvedenej mestskej časti, pričom po príchode na miesto sa policajti skontaktovali s oznamovateľkou, preverili miesta, ktoré označila, avšak žiadna podozrivá osoba sa v nich nenachádzala,“ spresnila žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Nakoľko obyvateľke domu nebolo nič odcudzené a ani jej nevznikla žiadna škoda, privolaná hliadka ju len poučila o ďalšom postupe. Do dnešného dňa oznámenie nepodala.

V minulom týždni sa objavil zlodej aj v mestskej časti Trnové, majiteľom rodinného domu spôsobil nemalé škody. Počas toho, ako boli na nákupe v obchode, sa cez okno vlámal do domu a odcudzil hotovosť a šperky za viac ako 3 600 eur.
203 zdieľaní

Dopravný servis
Bytčica
Uzavretá cesta
03:15
Rajecké Teplice
Uzavretá cesta
03:07
Bytčica
Uzavretá cesta
03:07
Rudinka
Zver pri ceste
01:38
Na Horevaží
Dopravná nehoda
21:24
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia