Dnes najčítanejšie
Počet návštevníkov zatopeného Lomu Kraľovany rastie, s ním aj incidenty, odpad a statická doprava

26 júl 2020 - 17:30

Medzinárodná prezentácia ovčiarstva aj deň venovaný drotárom v Múzeu Kysuckej dediny

Kysucké múzeum v Čadci pripravilo počas augusta 2020 v Múzeu kysuckej dediny množstvo zaujímavých podujatí. Prvá nedeľa 2. augusta bude patriť Kuchyni starých materí. Môžete si pochutnať na tradičných kysuckých dobrotách. Nebudú chýbať placky, halušky, ale aj chutné kapustniaky, ktoré vám pripravia ženy priamo v objektoch na dobových peciach.

Ďalšie podujatie sa uskutoční 9. augusta pod názvom Na potôčku šaty prala. Môžete sa tešiť na prezentáciu prania prádla na potoku v podaní FS Makovanka z Makova, ale aj vystúpenie na pódiu. O týždeň neskôr, presne 16. augusta, si horúci letný deň môžete spríjemniť na podujatí Pozdrav od susedov, na ktorom bude medzinárodná prezentácia ovčiarstva a folklóru z obce Istebná z Poľska.

Bystrickou dolinou je názov podujatia, ktoré sa uskutoční 23. augusta. Prezentácia zvykov a tradícií z Bystrickej doliny v podaní FS Bystrica a FS Dolinka z Novej Bystrice. Aj to pre vás pripravujú folklórne súbory.

Posledná nedeľa je venovaná drotárstvu na podujatí Drotári, drotári v tom našom chotári. 30. augusta si tak môžete v Múzeu kysuckej dediny pozrieť prezentácie drotárov a ich výrobkov. Zaujímavý bude aj kultúrny program “Odchod drotárov do sveta” v podaní FS Staškovanka zo Staškova.
6 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Kolóna
20:43
Strečno
Kolóna
20:25
Košická
Policajná hliadka
19:59
Strečno
Policajná hliadka
18:29
Belá
Policajná hliadka
18:25
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia