Dnes najčítanejšie
Kreatívne bývanie aj originálne pracovné prostredie: Unikátne LOFT-y v žilinskom PIANO residence idú s dobou
Aktualizované: COVID-19 v Žilinskom kraji

20 júl 2020 - 10:48

AKTUÁLNE: Na Donovaloch sa prevrátil autobus, zasahujú hasiči zo štyroch okresov

Foto: AKTUÁLNE: Na Donovaloch sa prevrátil autobus, zasahujú hasiči zo štyroch okresov
Galéria: 5 fotiek
Foto: Polícia

Dnes 20. júla 2020 došlo v čase okolo 10:30 hod. k dopravnej nehode autobusu na Donovaloch. Informáciu potvrdilo Krajské operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline. Na miesto bolo vyslaných približne dvadsať hasičov zo štyroch hasičských staníc.

„Dve desiatky hasičov momentálne zasahujú pri dopravnej nehode jedného autobusu, ktorá sa stala na Donovaloch v smere na Ružomberok v katastri obce Korytnica. Podľa predbežných informácií sa po nehode autobus prevrátil,“ uvádza Prezídium HaZZ na sociálnej sieti.

V čase nehody sa malo vo vozidle prepravovať viacero dospelých a maloletých osôb. Na mieste zasahujú hasiči z Ružomberka, Liptovského Mikuláša, Zvolena a Banskej Bystrice. K nehode smeruje tiež evakuačný autobus HaZZ.

Aktualizácia 10:50 hod.

Podľa aktuálnych informácií sa v čase nehody viezlo v autobuse 29 osôb - z tohto počtu až 27 tvorili deti. Malo by ísť o autobus z Detvy, ktorý smeroval z Banskej Bystrice do Ružomberka. Počet zranených je zatiaľ nešpecifikovaný.

„Dychová skúška u vodiča autobusu je negatívna, pri dopravnej nehode predbežne utrpeli tri osoby ľahké zranenia,“ spresňuje polícia na sociálnej sieti.

Aktualizácia 11:20 hod.

„Prevrátený autobus na Donovaloch si vyžiadal tri zranené osoby, tie sú momentálne v opatere záchrannej zdravotnej služby. Evakuačný autobus HaZZ bol z udalosti odvolaný, nakoľko dopravca zabezpečí náhradnú dopravu pre cestujúcich,“ spresňuje HaZZ.

Na miesto je vyslaná ťažká technika zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline, pomocou ktorej sa hasiči pokúsia havarovaný autobus z miesta nehody vyslobodiť.


174 reakcií


Dopravný servis
Stráža
Práca na ceste
13:57
Považský Chlmec
Policajná hliadka
13:54
Strečno
Policajná hliadka
13:30
Stráža
Práca na ceste
13:22
Budatínska Lehota
Kolóna
13:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia