Dnes najčítanejšie
Žilinský samosprávny kraj skvalitňuje rokmi zanedbávanú sociálnu oblasť, pomoc dostalo už viac ako 46 rodín

13 júl 2020 - 14:51

Ružomberská nemocnica naliehavo prosí ľudí, aby prišli darovať krv. Chýbajú 0-negatív a B-negatív.

Foto: Ružomberská nemocnica naliehavo prosí ľudí, aby prišli darovať krv. Chýbajú 0-negatív a B-negatív.
Foto: uvn.sk
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Ústredná vojenská nemocnica SNP v Ružomberku (ÚVN) má akútny nedostatok najcennejšej tekutiny, preto naliehavo prosí darcov krvi, aby ju prišli darovať. Odber krvi môžu podstúpiť osoby vo veku od 18 do 60 rokov, pri dobrom zdravotnom stave a pravidelnom darovaní sa táto hranica posúva až na 65 rokov.

Darca musí byť zdravý, bez závažných chronických či infekčných ochorení a duševne spôsobilý. Presné podmienky a kritériá stanovuje v dotazníku pre darcov krvi, plazmy a krvných buniek Národná transfúzna služba Slovenskej republiky. V Ružomberku môžu pomôcť darovaním krvi aj prvodarcovia:

Ružomberok" onclick="ga('send', 'event', 'tagy', 'prispevky');">Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok naliehavo prosí darcov krvi vrátane prvodarcov, aby prišli darovať krv. V letných mesiacoch eviduje nemocnica veľký nedostatok krvných skupín 0-negatív a B-negatív.V letných mesiacoch eviduje nemocnica veľký nedostatok krvných skupín 0-negatív a B-negatív,“ dodala Petra Dišková, hovorkyňa ÚVN.


Odbery budú vykonávané nasledovne v dňoch utorok a štvrtok v čase od 7:00-10:00 hod. na Klinike hematológie a transfuziológie ÚVN SNP v Ružomberku.

Krv môžu muži darovať každé tri mesiace, ženy každé štyri. Okrem pomoci ostatným získa darca aj prehľad o svojom zdravotnom stave, podporí obnovu krvi a stimuluje imunitný systém. 

V Žiline je možné darovať krv v priestoroch fakultnej nemocnice, zároveň funguje aj mobilný odber krvi. Ten je možné objednať prostredníctvom e-mailu, bližšie informácie nájdete na webe Národnej transfúznej služby Slovenskej republiky.  

Zdroj: uvn.sk


Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
09:52
Hlavná, Bytčica
Policajná hliadka
09:38
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
09:25
Hričovská
Policajná hliadka
09:13
Strečno
Jama na ceste
09:07
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina