Dnes najčítanejšie
Tip na výlet: V obci pri Ružomberku sa nachádza 13 metrov vysoký Lúčanský vodopád s modrou vodou

13 júl 2020 - 14:51

Ružomberská nemocnica naliehavo prosí ľudí, aby prišli darovať krv. Chýbajú 0-negatív a B-negatív.

Foto: Ružomberská nemocnica naliehavo prosí ľudí, aby prišli darovať krv. Chýbajú 0-negatív a B-negatív.
Foto: uvn.sk

Ústredná vojenská nemocnica SNP v Ružomberku (ÚVN) má akútny nedostatok najcennejšej tekutiny, preto naliehavo prosí darcov krvi, aby ju prišli darovať. Odber krvi môžu podstúpiť osoby vo veku od 18 do 60 rokov, pri dobrom zdravotnom stave a pravidelnom darovaní sa táto hranica posúva až na 65 rokov.

Darca musí byť zdravý, bez závažných chronických či infekčných ochorení a duševne spôsobilý. Presné podmienky a kritériá stanovuje v dotazníku pre darcov krvi, plazmy a krvných buniek Národná transfúzna služba Slovenskej republiky. V Ružomberku môžu pomôcť darovaním krvi aj prvodarcovia:

Ružomberok" onclick="ga('send', 'event', 'tagy', 'prispevky');">Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok naliehavo prosí darcov krvi vrátane prvodarcov, aby prišli darovať krv. V letných mesiacoch eviduje nemocnica veľký nedostatok krvných skupín 0-negatív a B-negatív.V letných mesiacoch eviduje nemocnica veľký nedostatok krvných skupín 0-negatív a B-negatív,“ dodala Petra Dišková, hovorkyňa ÚVN.


Odbery budú vykonávané nasledovne v dňoch utorok a štvrtok v čase od 7:00-10:00 hod. na Klinike hematológie a transfuziológie ÚVN SNP v Ružomberku.

Krv môžu muži darovať každé tri mesiace, ženy každé štyri. Okrem pomoci ostatným získa darca aj prehľad o svojom zdravotnom stave, podporí obnovu krvi a stimuluje imunitný systém. 

V Žiline je možné darovať krv v priestoroch fakultnej nemocnice, zároveň funguje aj mobilný odber krvi. Ten je možné objednať prostredníctvom e-mailu, bližšie informácie nájdete na webe Národnej transfúznej služby Slovenskej republiky.  

1109 zdieľaní
Zdroj: uvn.sk

Dopravný servis
Cesta I/64
Kolóna
18:29
Strečno
Práca na ceste
18:28
Mojšova Lúčka
Kolóna
18:27
Vranie
Prekážka na ceste
18:26
Strečno
Kolóna
18:25
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia