Dnes najčítanejšie
VIDEO: Rieka Váh zaplavuje v Budatíne cyklotrasu, zo žilinského vodného diela odpúšťajú vodu

11 júl 2020 - 17:30

Pri razii na Košickej ulici zadržali 27-ročného Mária, vyšetrovateľ navrhol jeho väzobné stíhanie

Žilinskí kriminalisti spoločne s kukláčmi vykonali v utorok 7. júla 2020 akciu zameranú na odhaľovanie drogovej trestnej činnosti. Počas jej výkonu zadržali 27-ročného muža a zaistili kryštalický aj rastlinný materiál, ktorý bol zaslaný na expertízne skúmanie.

Na zásahu sa podieľali kriminalisti z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Žiline a policajti z pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

„Vyšetrovateľ Policajného zboru obvinil 27-ročného Mária z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi a prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia,“ spresnil žilinský policajný hovorca Radko Moravčík.

Muža zadržali, keď prichádzal s autom ku križovatke na Košickej ulici v Žiline. V priebehu vyšetrovania bolo zistené, že má právoplatným rozhodnutím súdu uložený trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá.

„Počas akcie policajti zaistili pervitín aj marihuanu v množstve, ktoré zodpovedá minimálne 107 bežným jednotlivým dávkam drogy,“ dodal policajný hovorca.

Policajný vyšetrovateľ spracoval podnet na väzobné stíhanie obvineného 27-ročného Mária. Okresný súd v Žiline sa v piatok 10. júla s návrhom stotožnil. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

281 reakcií
Zdroj: KR PZ Žilina


Dopravný servis
Nemocničná
Iné nebezpečenstvo
03:07
Porúbka
Hmla
22:54
Hričovská
Jama na ceste
22:43
Bratislavská
Iné nebezpečenstvo
22:29
Považský Chlmec
Policajná hliadka
20:56
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia