Dnes najčítanejšie
Sobotňajšie testovanie odhalilo v okrese Žilina až 240 nových prípadov koronavírusu

11 júl 2020 - 17:30

Pri razii na Košickej ulici zadržali 27-ročného Mária, vyšetrovateľ navrhol jeho väzobné stíhanie

Žilinskí kriminalisti spoločne s kukláčmi vykonali v utorok 7. júla 2020 akciu zameranú na odhaľovanie drogovej trestnej činnosti. Počas jej výkonu zadržali 27-ročného muža a zaistili kryštalický aj rastlinný materiál, ktorý bol zaslaný na expertízne skúmanie.

Na zásahu sa podieľali kriminalisti z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Žiline a policajti z pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

„Vyšetrovateľ Policajného zboru obvinil 27-ročného Mária z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi a prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia,“ spresnil žilinský policajný hovorca Radko Moravčík.

Muža zadržali, keď prichádzal s autom ku križovatke na Košickej ulici v Žiline. V priebehu vyšetrovania bolo zistené, že má právoplatným rozhodnutím súdu uložený trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá.

„Počas akcie policajti zaistili pervitín aj marihuanu v množstve, ktoré zodpovedá minimálne 107 bežným jednotlivým dávkam drogy,“ dodal policajný hovorca.

Policajný vyšetrovateľ spracoval podnet na väzobné stíhanie obvineného 27-ročného Mária. Okresný súd v Žiline sa v piatok 10. júla s návrhom stotožnil. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

195 zdieľaní
Zdroj: KR PZ Žilina

Dopravný servis
Rajecká cesta
Práca na ceste
18:59
Strečno
Práca na ceste
17:57
Mostná
Prekážka na ceste
17:54
Strečno
Jama na ceste
17:53
Varín
Dopravná nehoda
16:38
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia