Dnes najčítanejšie
Tip na výlet: V obci pri Ružomberku sa nachádza 13 metrov vysoký Lúčanský vodopád s modrou vodou

22 júl 2020 - 12:10
INZERCIA

S udržiavaním nepokosených pozemkov v Žiline a okolí pomôže nová služba Fantasia Garden

V súčasnosti platný zákon nariaďuje vlastníkom pozemkov vykonávať opatrenia proti rozširovaniu burín, inváznych rastlín a náletových drevín. To znamená, že všetky zelené plochy je potrebné pravidelne udržiavať a zabezpečiť opatrenia proti šíreniu burín, škodcov a znehodnocovaniu iných pozemkov.

Žilinská samospráva nedávno vyzvala všetkých vlastníkov pozemkov, aby dbali na dodržiavanie svojich povinností. Nielen na území mesta sa totiž nachádza viacero plôch, ktoré nie sú pravidelne udržiavané a burina na nich dorastá do značných výšok. Za nesplnenie povinností môže byť uložená pokuta až do 33-tisíc eur za jeden hektár pozemku.

Za neudržiavaním pritom môžu byť rôzne dôvody - nie každý majiteľ pozemku má možnosti na pravidelné udržiavanie svojich plôch, či už z časových alebo zdravotných dôvodov. Za účelom pomoci  týmto ľuďom vznikla v Žiline nová služba, ktorá pomôže s pravidelným kosením a starostlivosťou o zeleň.

Fantasia zaradila do portfólia svojich služieb aj údržbu zelene

Známa žilinská značka Fantasia, ktorá už niekoľko rokov prevádzkuje pizzériu a taxislužbu, nedávno rozšírila ponuku služieb o údržbu zelene. Fantasia Garden ponúka kosenie malých a stredne veľkých plôch, firemných areálov, ale aj súkromných pozemkov a záhrad.

Prenechajte starosti, ktoré si vyžadujú mnoho času a značné množstvo technického vybavenia, na profesionálnu firmu. Súčasťou portfólia služieb je aj úprava živých plotov a samostatných kríkov, zbieranie trávy do zberného koša či kosenie menej prístupného terénu. V prípade potreby zabezpečia pracovníci aj orezávanie stromov, konárov a vykonajú presvetľovacie rezy.

Ohľadom konzultácie k možnostiam údržby zelene sa môžete obrátiť na telefónne číslo 0910 500 250, kde vám po upresnení informácií zhotoví Fantasia Garden individuálnu cenovú ponuku.137 zdieľaní

Dopravný servis
Cesta I/64
Kolóna
18:29
Strečno
Práca na ceste
18:28
Mojšova Lúčka
Kolóna
18:27
Vranie
Prekážka na ceste
18:26
Strečno
Kolóna
18:25
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia