Dnes najčítanejšie
Letné prázdniny sa v obci Radôstka začali tragicky, v miestnom rybníku sa utopil 22-ročný mladík

25 jún 2020 - 10:10

Pri zrážke odpojeného karavanu s dodávkou v Ružomberku vyhasol život 44-ročného vodiča

Foto: Pri zrážke odpojeného karavanu s dodávkou v Ružomberku vyhasol život 44-ročného vodiča
Foto: KR PZ Žilina

V stredu 24. júna došlo v čase okolo obeda na ceste prvej triedy v katastri obce Ivachnová (okres Ružomberok) k tragickej dopravnej nehode. Po uvoľnení prívesného karavanu a následnom náraze do protiidúceho vozidla vyhasol život 44-ročného vodiča.

„Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania bolo zistené, že 35-ročný vodič viedol osobné motorové vozidlo Renault s prívesným karavanom v smere od Ružomberka na Liptovský Mikuláš. Následne došlo z doposiaľ presne nezistených príčin k uvoľneniu karavanu a jeho zrážke s dodávkou Fiat, ktorú viedol v smere od Liptovského Mikuláša 44-ročný vodič,“ potvrdil žilinský krajský policajný hovorca Radko Moravčík.

Pri dopravnej nehode došlo aj k poškodeniu ďalšieho osobného vozidla značky Škoda, ktoré šoféroval 43-ročný vodič. Ten jazdil v rovnakom smere ako dodávka. Vodič dodávky utrpel vážne zranenia, ktorým, žiaľ, na mieste podľahol.

Galéria: 5 fotiek

„Alkohol u vodičov vozidiel Renault a Škoda vykonanými dychovými skúškami zistený nebol. U nebohého vodiča bude vykonaná pitva. Ďalšie okolnosti a príčiny vzniku tragickej dopravnej nehody sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania,“ dodal Moravčík.

Cesta bola z dôvodu dokumentovania a odstraňovania následkov dopravnej nehody neprejazdná, následne bola premávka od Ružomberka usmerňovaná do jedného jazdného pruhu. Cesta bola obojsmerne sprejazdnená takmer po troch hodinách.
139 zdieľaní
Zdroj: KR PZ Žilina

Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
04:41
Estakáda
Jama na ceste
04:29
Gbeľany
Práca na ceste
04:23
Lavobrezná
Jama na ceste
04:23
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
04:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia