Dnes najčítanejšie
Na Oravskej priehrade sa v pondelok prepadlo a potopilo osobné auto

23 jún 2020 - 09:45

Na žilinskej pošte objavili zásielku s falzifikátmi filtrov do respirátorov, všetky budú zničené

Foto: Na žilinskej pošte objavili zásielku s falzifikátmi filtrov do respirátorov, všetky budú zničené
Foto: Finančná správa

Príslušníci finančnej správy odhalili pri colnej kontrole zásielok na pošte v Žiline desiatky kusov filtrov do respirátorov, ktoré javili znaky falzifikátov. Všetky tieto výrobky zaistili, nakoľko pre spotrebiteľa predstavujú potencionálne riziko, keďže ich kvalita a bezpečnosť nie je zaručená.

„Za posledné 4 mesiace sa cez pobočky colného úradu doviezlo do Žilinského kraja viac ako 1 250 000 kusov ochranných rúšok, respiračných masiek či filtrov. Ide o výrobky, ktoré majú ochrániť zdravie. Nie vždy sa však možno na ne spoľahnúť, najmä ak ide o také, pri ktorých nie je garantovaná bezpečnosť a zdravotná nezávadnosť,“ spresnila Božena Chríbiková, hovorkyňa Colného úradu Žilina.

Príkladom je prípad balíka s 201 filtrami do respirátorov, ktorý sa dostal na vyclievaciu poštu do Žiliny

Tamojší príslušníci finančnej správy ho zaistili pre podozrenie, že obsahuje napodobeniny svetoznámej obchodnej značky. Oslovili osobu, ktorá je kompetentná vyjadriť sa k posudzovanému tovaru a tá potvrdila, že filtre sú označené reprodukciou ochrannej známky a sú falzifikátmi.

Tieto sa zvyknú vyznačovať zníženou kvalitou a častokrát, nielen že nie sú vhodné na použitie, ale môžu byť aj zdraviu škodlivé a nebezpečné. Zásielka, ktorá bola určená na Liptov, sa už k adresátovi nedostane a bude zlikvidovaná.

55 reakcií
Zdroj: Finančná správa


Dopravný servis
Oškerda
Policajná hliadka
22:23
Strečno
Prekážka na ceste
21:28
Hričovská
Policajná hliadka
19:00
Estakáda
Jama na ceste
18:11
Strečno
Dopravná nehoda
15:45
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia