Dnes najčítanejšie
Obyvatelia Martina sa umývajú a pijú z mestských fontán, mesto upozorňuje na ich skutočný účel

29 november 2019 - 13:24

VIDEO: Primátor Žiliny Peter Fiabáne zhodnotil na tlačovej konferencii prvý rok pôsobenia vo funkcii

Prihláste sa na odber Žilinak.sk na  
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Na dnešnej tlačovej konferencii zhodnotil primátor Žiliny Peter Fiabáne rok svojho pôsobenia vo funkcii. Postupne okomentoval časť svojich krokov a rozhodnutí, zmienil aj pozitívnu reakciu na zmenu nastaveného štandardu komunikácie voči partnerom ale aj samotným obyvateľom. 

Ako príklad dobrej spolupráce uviedol aktuálne prebiehajúce vianočné trhy, kde mesto komunikovalo s prevádzkovateľmi stánkov a zisťovalo ich predstavy, ktoré následne zapracovali do koncepcie organizovania trhov. 

Primátor sa venoval viacerým oblastiam, medzi nimi aj doprave, kde podotkol, že mesto zorganizovalo viacero zberov dát a pripravuje ďalšiu etapu rekonštrukcie zastávok MHD. Vyzdvihol aj nedávno zavedenú preferenciu dopravy, ktorá získala cenu ITAPA 2019. Fiabáne pripomenul, že dnes mesto pokračuje v obnove chodníkov a ciest už v prvom roku funkčného obdobia.

Medzi najväčšie výzvy, ktoré má pred sebou ešte v tomto roku, zaradil nadchádzajúce zasadnutie mestského zastupiteľstva, kde budú poslanci rozhodovať aj o zvyšovaní niektorých daní a poplatkov, odsúhlasenie návrhu dohody o vyrovnaní s miestnym podnikateľom George Trabelssie a výber nového hlavného architekta mesta Žiliny.

Na záver poďakoval spolupracovníkom a zamestnancom mesta za ich nasadenie. „Verím, že všetci tí, ktorí nás sledujú, vidia aj tú úprimnú snahu riešiť problémy mesta a posúvať ho vpred. Prijímame aj objektívnu kritiku, nie všetko robíme ideálne, ale za seba a kolegov musím zdôrazniť, že naše snaženie je úprimné a ja som s tým rokom spokojný,“ uzavrel Fiabáne. Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
23:23
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
23:08
Oškerda
Policajná hliadka
22:58
Košická
Stacionárny radar
22:24
Vranie
Prekážka na ceste
22:22
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina