Dnes najčítanejšie
Na železničnom priecestí v Martine došlo k tragickej nehode, prechádzajúci vlak zachytil malé dieťa

27 november 2019 - 15:33

VIDEO: Žilinský spevák a gitarista Šimon Švidraň vydal k skladbe Mám ťa rád klip s tancujúcou múzou

Prihláste sa na odber Žilinak.sk na  

Žilinský spevák, skladateľ a gitarista Šimon Švidraň prichádza so sólo projektom inšpirovaným osobnými skúsenosťami. Vkusný vizuál k debutovej sólo piesni Mám ťa rád sa nesie v emotívnej atmosfére pod rúškom spevákovej partnerky Karolíny Horáčikovej.

Šimon sa zviditeľnil vďaka účasti v súťaži The Voice Česko Slovensko, kde zaujal porotu. Okrem domovskej kapely Darkness Positive pôsobí aj v známej formácií Funkiez a v kapele Barbory Švidraňovej Basie Frank Band. Napriek plnému repertoáru sa mu teraz podarilo rozbehnúť aj sólo kariéru a venovať sa hudbe s vlastným odkazom. 

Nápad na vizuál priniesol Šimon a samotné zábery natočila fotografka Dorota Holubová vo svojom ateliéri Holubník v Bratislave. Za finálnym vizuálom však stojí umelec Norbert Neuschl. „Rád spolupracujem so Šimonom, nakoľko dostávam úplnú voľnosť pri kreatívnej tvorbe. Nie je to naša prvá spolupráca, okrem ďalších videoklipov pre Šimonovu kapelu Darkness Positive som mal možnosť realizovať vizuály albumov pre kapelu Darkness Positive, ale i Basie Frank Band. Svojou intimitou a atmosférou si skladba Mám ťa rád žiadala jednoduchosť a čistotu. No napriek tomu je v songu tiež prítomné akési napätie a pulz, takže som sa snažil dosiahnuť dva svety, ktoré sa navzájom prepletajú. Na jednej strane nebeská biela znázorňujúca absolútne jemný prístup, na strane druhej vášnivý červený intímny, dotykový svet,“ prezrádza Norbert Neuschl.

Šimonove skladby vznikajú prevažne na základe určitej udalosti, ktorú prežije on alebo niekto z jeho blízkych, pričom cíti potrebu zvečniť danú emóciu. Nápady prichádzajú odrazu.

„Prichádza ich mnoho a prichádzajú stále, len nie všetky sú hodné či vhodné na spracovanie do zvukovej podoby. Sú však aj obdobia, kedy nič neprichádza. Inšpiruje ma môj život samotný, moje okolie, v ktorom sa pohybujem, spoločnosť, v ktorej existujem, hudba, ktorú ma baví počúvať a témy, ktoré stoja za pozornosť. Veľkou múzou mi je aj moja priateľka Karolína, s ktorou spolunažívam a musím povedať, že len na albume Prvý dojem (Slnko records 2018) mojej kapely Darkness Positive sa nachádzajú dve skladby s textami vyplývajúcimi z nášho spoločného života,“ objasňuje Šimon.

Singel Mám ťa rád je predzvesťou pripravovaného debutového EP, na ktorom spevák aktuálne pracuje. „Mojou ambíciou je robiť ľudom radosť prostredníctvom hudby. Pomáhať zdolávať smútok, ale i prežívať radosť. Viem, že hudba také veci dokáže. V tomto projekte plánujem byť osobný a zachádzať v textoch aj do intímností. Naznačujem tým, že moja ďalšia sólo tvorba bude po textovej stránke opäť vyplývať z môjho života a tiež môjho hudobného názoru. Koncom prvého štvrťroku 2020 by som rád vydal prostredníctvom hudobných platforiem ďalšie songy v podobe EP a k tomu aj ďalší videoklip,“ uzatvára spevák.40 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
12:13
Na Horevaží
Kolóna
12:12
Strečno
Iné nebezpečenstvo
12:11
Strečno
Práca na ceste
12:07
Belá
Práca na ceste
12:00
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia