Dnes najčítanejšie
Na Oravskej priehrade sa v pondelok prepadlo a potopilo osobné auto

23 marec 2015 - 12:34

Ďalších 39 sestier vo FNsP Žilina podalo výpovede, situácia sa zhoršuje

Nepriaznivá situácia vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) Žilina pokračuje. Ku dnešnému dňu podalo výpoveď ďalších 39 sestier na oddeleniach traumatologickej Jednotky intenzívnej starostlivosti, internej JIS a ARO. Média o tom informovala predsedníčka Odborového združenia sestier a pôrodných asistentiek (OZ SaPA) Monika Kavecká. Dôvodom je vyhlásenie dvadsiatich vedúcich sestier, ktoré v piatok 20.03.2015 podporili námestníčku pre ošetrovateľskú starostlivosť.

“Vo vyhlásení zavádzali slovenskú verejnosť o situácii v zdravotníckom zariadení a nemajú ďalej morálne právo vykonávať zodpovednú funkciu vedúcich sestier,” uviedla Kavecká. Doplnila, že správy o odstúpení Štefana Voláka z pozície riaditeľa FNsP prijalo odborové združenie s úľavou. “Pre normalizáciu pomerov v tomto zdravotníckom zaradení ide síce o nevyhnutný, ale iba prvý krok. Ďalšou osobou manažmentu žilinskej nemocnice, zodpovednou za súčasný neutešený stav, je námestníčka riaditeľa pre ošetrovateľskú činnosť Margita Porubčanská, ktorá je priamo zodpovedná za manažment práce sestier. Preto je nevyhnutné, aby okrem riaditeľa žilinskej nemocnice odstúpila z funkcie aj ona,” zdôraznila pre TASR predsedníčka OZ SaPA.

Cieľom je zvýšiť počet sestier a stabilizovať situáciu na pracoviskách

“OZ SaPA vyzýva ministra zdravotníctva SR Viliama Čisláka, aby urýchlene začal riešiť problémy, ktoré po odvolanom riaditeľovi žilinskej nemocnice zostali. Situácia na jednotlivých oddeleniach žilinskej nemocnice je dnes rovnako zložitá ako pred jeho odstúpením. FNsP Žilina v súčasnosti potrebuje nové vedenie, ktoré upokojí situáciu na pracoviskách, zabezpečí zvýšenie počtu sestier na personálne poddimenzovanom pracovisku Centrálnej JIS a začne riešiť kritickú situáciu na internom, ale aj na ďalších oddeleniach,” doplnila Kavecká.
0 reakcií


Dopravný servis
Oškerda
Policajná hliadka
22:23
Strečno
Prekážka na ceste
21:28
Hričovská
Policajná hliadka
19:00
Estakáda
Jama na ceste
18:11
Strečno
Dopravná nehoda
15:45
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia