Dnes najčítanejšie
V utorok pribudlo 2 202 prípadov koronavírusu, v okrese Žilina je druhý najvyšší počet v kraji

12 jún 2017 - 15:45

VIDEO: Palubná kamera zachytila odbočenie dvoch kamiónov do protismeru na Ľavobrežnej

Prihláste sa na odber Žilinak.sk na  

Čitateľ Marek nám dnes zaslal video, ktoré zachytáva ďalšiu nebezpečnú situáciu z ulice Ľavobrežná v Žiline. V posledných mesiacoch sa čoraz častejšie objavujú kamióny v protismere. Doteraz našťastie nedošlo k žiadnym vážnym nehodám, no to môže byť len otázkou času, kým kompetentní začnú konať.

K prechádzaniu vodičov nákladných áut, najčastejšie cudzincov z iných krajín, do protismerného jazdného pruhu, dochádza v úseku križovatky estakády s Ľavobrežnou ulicou. V mieste je nedostatočné dopravné značenie a malá nepozornosť sa tak môže podpísať pod fatálne následky. Navyše, ak vodič používa navigáciu, môže sa nechať pomýliť upozornením “držte sa vľavo” a tak prejde nechcene do protismeru.

Viacero žilinčanov sa zhoduje v názore, že na tomto mieste by bolo potrebné nielen obnovenie vodorovného značenia, ktoré je slabo viditeľné, ale predovšetkým je potrebné osadiť na cestu oddeľovače jazdných pruhov. Vďaka nim by sa jednoducho predišlo nebezpečným situáciám a prípadným kolíziám. 


„Možno by postačilo aj doplnenie veľkých tabúľ s textom “ste v protismere”, ako sú na diaľnici, ale oddeľovače by boli stopercentne najlepšie riešenie,“ myslí si Peter, ktorý nám len nedávno zaslal fotografie skríženého kamióna.

S otázkou kedy a ako sa kompetentní chystajú tento problém riešiť, sme sa obrátili na správcu cesty. Článok budeme následne aktualizovať o nové informácie.

Galéria: 6 fotiek0 zdieľaní

Dopravný servis
Rudinka
Jama na ceste
15:43
Rajecká cesta
Kolóna
15:40
Strečno
Kolóna
15:40
Estakáda
Kolóna
15:30
Rudinka
Iné nebezpečenstvo
15:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia