Dnes najčítanejšie
VIDEO: Aktuálne zábery rozostavanej rýchlostnej cesty R3 na Orave, ktorá bude slúžiť ako obchvat Tvrdošína

21 október 2016 - 02:06

VIDEO: Kuriéri si na Štefánikovej skracujú cestu jazdou v protismere

Prihláste sa na odber Žilinak.sk na  

Dostalo sa k nám jedno video, ktoré zachytáva jazdu dodávky v protismere. Vozidlo kuriérskej spoločnosti sa pohybovalo po ulici M. R. Štefánika a jeho vodič si zrejme skracoval cestu do areálu PCHZ, kam následne odbočil. Jednosmerná ulica spôsobuje menší problém s prístupom do areálu, kde sídli množstvo firiem, no to by nemal byť dôvod na to, aby vodiči jazdili v protismere.

„Uznávam, že môže byť problém, ak idete z mesta a chcete tam odbočiť. Musíte sa zvrtnúť na križovatke, čo je dosť nebezpečné, alebo to urobíte ako ten kuriér, jazdou v protismere. Ani jedno z riešení nezastávam a pre 3 minúty získaného času by som odporučil radšej otočiť sa pri parkovisku hypertesca,“ uviedol Richard.

Po ulici niekedy jazdí v protismere záchranná služba, ktorá tam má svoje stredisko, vodič záchranky však vždy používa svetelné a zvukové výstražné znamenia. Okrem toho sa musí urgentne dostaviť k prípadu, v ktorom môže ísť o život. Kuriéri preto zbytočne riskujú. Dodávka, ktorú si za šera raz niekto nevšimne, môže ľahko spôsobiť nehodu.

Dopravný servis
Strečno
Práca na ceste
02:37
Estakáda
Jama na ceste
01:44
Rudinka
Jama na ceste
01:37
Radoľa
Práca na ceste
01:23
Oškerda
Práca na ceste
22:28
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia