Dnes najčítanejšie
Na železničnom priecestí v Martine došlo k tragickej nehode, prechádzajúci vlak zachytil malé dieťa

05 september 2016 - 16:28

VIDEO: Vodič BMW ošpliechal ženy na chodníku, v jazde pokračoval ďalej

Prihláste sa na odber Žilinak.sk na  

Chodci sú najzraniteľnejšími účastníkmi premávky. Presúvajú sa po chodníkoch a krajniciach a často končia premočení práve vďaka neohľaduplným vodičom áut. Tí neprispôsobujú rýchlosť aktuálnej situácií na ceste, sú neohľaduplní, alebo sa chcú zabaviť. Čitateľ nám zaslal video, ktoré zachytáva situáciu z mestskej časti Žilina - Závodie. Vodič BMW prešiel vyššou rýchlosťou po ceste, na ktorej stála voda a ošpliechal ženy idúce po chodníku. Po incidente ale nezastavil a pokračoval v jazde ďalej.

“Dnes som bol svedkom dosť arogantnej jazdy automobilu BMW 7čkovej rady, ŠPZ  ZA***FI cez Závodie. Tri ženy tam zlial vodou ako na Veľkú noc. Nevyzerali nadšene, posúďte sami,” uviedol čitateľ Peter.

V zákone o cestnej premávke je uvedené, že vodič nesmie obťažovať ostatných účastníkov cestnej premávky rozstrekovaním kaluží. Ak by vás niekto oblial, môžete kontaktovať políciu, ktorá obviní šoféra. Budete ale musieť svedčiť na dopravnom inšpektoráte. Okrem pocitu spravodlivosti tým nič iné nedosiahnete. Bude vás to stáť energiu a čas. V prípade, že vám pri ošpliechaní autom vznikne škoda, jej náhradu si budete môcť uplatniť, ale až na súde.

Na obranu vodičov však treba povedať, že niekedy sa situácii, kedy oblejete chodca vyhnúť nedá. Napríklad, kaluž alebo chodcov zbadáte na poslednú chvíľu a v protismere ide druhé vozidlo, takže mláku nemôžete obísť. A prudko brzdiť je riskantné kvôli vozidlu idúcemu za vami. Nie je však na škodu zastaviť, alebo otočiť vozidlo a ospravedlniť sa, či ponúknuť odškodnenie.

Zo skúsenosti môžme povedať, že niekedy aj chodci, ktorí boli zašpinený autom, sa za volantom správajú rovnako. Mnohí vodiči vnímajú oblievanie chodcov aj ako zábavku.81 zdieľaní

Dopravný servis
Radoľa
Kolóna
19:40
Belá
Policajná hliadka
19:22
Strečno
Kolóna
19:12
Radoľa
Kolóna
18:58
Oškerda
Kolóna
18:53
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia