Dnes najčítanejšie
Polícia odvolala pátranie po 28-ročnom Petrovi Ďugelovi zo Žiliny, muža sa podarilo nájsť a je v poriadku

30 apríl 2014 - 13:03

VIDEO: Prvé video Happy Žilina prišlo z oficiálnych zdrojov

Prihláste sa na odber Žilinak.sk na  

Žilinčania dlho čakali na to, kedy vyjde konečne HAPPY video aj z nášho mesta. Priamo žilinské HAPPY ešte neexistuje, no prekvapivo Žilinský samosprávny kraj neváhal a využil boom k propagácii krás nášho kraja. Pripájame aj tlačovú správu, ktorá prezradí napríklad aj to, ako videoklip vznikol.

Žilina, 30. apríl 2014 – Ani Žilinský kraj nezaostáva za svetovými metropolami a regiónmi, pretože využil chytľavý hudobný hit Happy od amerického speváka Pharrella Williamsa na natočenie propagačného videa. V klipe sa objavia atraktívne turistické destinácie v rámci celého Žilinského kraja.

Záznamy sa natáčali samostatne v každom z piatich historických regiónov kraja - Liptov, Horné Považie, Turiec, Orava a Kysuce. Množstvo ľudí rôznych vekových kategórií neváhali a dobrovoľne sa zapojili do natáčania, aby tak napomohli propagácii toho najlepšieho, čo doma máme.
,,Je sympatické, že sa tohto projektu zúčastnili náhodní ľudia bez ohľadu na to, či sú obyvateľmi kraja alebo len návštevníci. Svojím tancom dali jasne najavo, že Žilinský kraj je happy! Videom symbolicky odštartujeme letnú turistickú sezónu. Verím, že zábery našich najväčších kultúrnych, historických, či prírodných pamiatok budú silným podnetom pre ich návštevu,“ uviedol žilinský župan Juraj Blanár.

On sám predstavil svoje tanečné umenie so študentmi počas súťaže Mladý Európan v Kongresovej sále Žilinského samosprávneho kraja a doplnil tak desiatky ľudí tancujúcich pre vlastné potešenie a dobrú vec.
Netradičný klip bude zverejnený od 1. mája na webovej stránke župy (www.regionzilina.sk), na facebookovom profile (Otvorený kraj, Žilinský samosprávny kraj) a na stránke youtube (multizsk). V krátkom videu sa objavia bežné, ale i nezvyčajné zábery. Uvidíte v ňom tancujúceho medveďa z Veľkej Rače, vysmiatych syrárov z obľúbeného salaša Krajinka, pltníkov na Váhu, snoubordistu vo Valči, tancovať budú i princezné z najnavštevovanejšieho hradu na Slovensku - Oravského hradu či bikeri na cyklotrase, ktoré sú dominantou práve Žilinského kraja.

S roztancovanou kamerou zavítali HAPPYnadšenci aj do malebnej dedinky Čičmany, ktorá sa svojimi ornamentmi predstavila už na dvoch olympiádach, do Budatínskeho parku, skanzenu vo Vychylovke či do Gino Paradise Bešeňová.
„Samotné natáčanie trvalo päť dní a výsledok skutočne stojí za to. Presvedčte sa o tom sami, pozrite si happy video, potešte sa krásou našich regiónov a staňte sa i vy jedným zo šťastných návštevníkov Žilinského Happy kraja,“ dodal Juraj Blanár.

Dopravný servis
Koňhora
Práca na ceste
18:37
Koňhora
Kolóna
18:37
Vysokoškolákov
Policajná hliadka
18:28
Stráža
Kolóna
17:44
Strečno
Jama na ceste
17:44
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina