Dnes najčítanejšie
Letné prázdniny sa v obci Radôstka začali tragicky, v miestnom rybníku sa utopil 22-ročný mladík

17 jún 2020 - 11:28

MsHK Žilina má nové meno, hokejový klub Vlci Žilina dostal aj nové logo

Foto: MsHK Žilina má nové meno, hokejový klub Vlci Žilina dostal aj nové logo
Foto: Instagram Vlci Žilina

Na dnešnej tlačovej konferencii v press centre Zimného štadióna v Žiline ukázali predstavitelia žilinského hokejového klubu nové logo aj názov, pod ktorým budú hrať hokejisti vrátane mládeže. Klub Vlci Žilina dostal nové logo aj klubové farby, ktorými sa stanú okrem dvoch odtieňov zelenej aj sivá, čierna a zlatá.

Noví predstavitelia klubu na konferencii, ktorá bola prenášaná aj naživo, poďakovali ich predchodcom za korektné informácie a realizáciu transakcie:

„Aj za to, že klub dokázali postaviť na nohy do takej fázy, že bol predateľný a reálne sme mali záujem kúpiť ho. Aktuálne je žilinský hokejový klub jeden z mála, ktorý nemá dlhy, čo mu dáva dobrú perspektívu do budúcnosti,“ doplnil Maroš Jakubek, podpredseda predstavenstva.

Na novom logu sa mení rotácia vlka, ktorý už nepozerá dozadu, ale dopredu. Vo vnútri dizajnu je naznačené písmeno Z odkazujúce na Žilinu. V druhom z variantov logotypu je zahrnutý aj údaj o vzniku klubu, oficiálne sa za začiatok hokeja v Žiline považuje dátum 25. január 1925, kedy bol pri ŠK Žilina založený hokejový odbor.

Vlci Žilina majú už podpísanú zmluvu na prenájom štadióna počas najbližších troch rokov. Klub chce zapracovaním tradičnej prezývky žilinských hokejistov do oficiálneho názvu zlepšiť vzťah s komunitou, názov nebude doplnený menom prípadného sponzora. 
312 zdieľaní

Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
04:58
Strečno
Jama na ceste
04:41
Estakáda
Jama na ceste
04:29
Gbeľany
Práca na ceste
04:23
Lavobrezná
Jama na ceste
04:23
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia