Dnes najčítanejšie
PROGRAM: Trnovské po-hody boli slávnostne otvorené, na pódiu si zahrá aj kapela POLEMIC

12 jún 2020 - 11:38

Bábkové divadlo Žilina prichádza s novinkou, letné predstavenia odohrá v záhrade

Foto: Bábkové divadlo Žilina prichádza s novinkou, letné predstavenia odohrá v záhrade
Foto: Bábkové divadlo Žilina
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

V Bábkovom divadla Žilina si toto leto pripravili pre návštevníkov niečo naozaj špeciálne. Niekoľko divadelných predstavení sa uskutoční v zrekonštruovanej záhrade priamo za divadelnou sálou.

Diváci tak na trávniku pod holým nebom uvidia obľúbené tituly z repertoáru žilinských bábkarov - Škaredé káčatko (21. 6. 2020 o 16:00), či Ryba Rohatá alebo Toto nie je ryba (28. 6. 2020 o 16:00).

Herecký súbor spolu s pracovníkmi divadla naviac pripravuje vlastné adaptácie známych, ale aj menej známych rozprávkových príbehov. Predstavenia pre deti od troch rokov sa budú konať vždy v nedeľu o 16:00 hodine.

Bábkové divadlo Žilina reštartovalo sezónu po uvoľnení opatrení, pre ktoré nemohli bábkari hrať približne tri mesiace. Počas karantény ale vytvorili projekt Bábkaranténa, kde herci improvizovane natáčali autorské rozprávky s rôznymi typmi bábok.

Zriaďovateľom obľúbenej kultúrnej inštitúcie je Žilinský samosprávny kraj, žilinské bábkové divadlo stálo pri zrode profesionálneho bábkarstva na Slovensku v roku 1950. 
Zdroj: TS Bábkové divadlo Žilina


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Iné nebezpečenstvo
04:07
Strečno
Iné nebezpečenstvo
00:09
Strečno
Jama na ceste
23:38
Košická
Dopravná nehoda
22:41
Rajecká cesta
Kolóna
21:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina