Dnes najčítanejšie
FOTO: Kamión s drevom jazdil po Žilinskom kraji preťažený, v zlom technickom stave a bez overenia tachografu

09 jún 2020 - 00:13

Polícia od polnoci zvýšila frekvenciu hliadok na cestách v Žilinskom kraji do odvolania

Policajná akcia v Žilinskom kraji odštartovala 9. júna 2020 po polnoci. Hliadky budú dohliadať na bezpečnosť na cestách a prísne pokutovať porušenie predpisov.

Polícia v Žilinskom kraji zareagovala na nešťastné udalosti z ciest, ktoré sa stali za posledné dni. Vzhľadom na vysoký počet dopravných nehôd a nezodpovedné správanie vodičov budú od polnoci z pondelka na utorok policajné hliadky dohliadať na bezpečnosť na cestách vo zvýšenej intenzite.

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (KR PZ) krokom reaguje na nerešpektovanie výziev polície zo strany vodičov a rovnako na nerešpektovanie pravidiel cestnej premávky, časté požívanie alkoholických nápojov vodičmi, prekračovanie najvyššej povolenej rýchlosti, telefonovanie za volantom a nevenovanie sa vedeniu vozidla.

„Počnúc polnocou z pondelka na utorok, budú policajné hliadky dohliadať na bezpečnosť cestnej premávky na cestách v Žilinskom kraji do odvolania. Policajti budú nekompromisne pristupovať ku každému vodičovi, ktorý závažným spôsobom poruší dopravné predpisy,“ potvrdila žilinská krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Kontroly čakajú nielen vodičov

Príslušníci polície budú venovať pozornosť všetkým kategóriám účastníkov cestnej premávky - vodičom áut, motocyklistom, cyklistom aj chodcom. Krajské riaditeľstvo polície v Žiline vyzýva všetkých účastníkov premávky, aby sa správali zodpovedne a vážili si svoj život.

V noci z piatka na sobotu 6. júna došlo v mestskej časti Žilina - Trnové k dvom dopravným nehodám, po jednej z nich zostalo osobné auto v strede cesty nepojazdné. Posádku vozidla tvorili mladí muži vo veku 17, 18 a 21 rokov.

Všetci traja sa po dopravnej nehode podrobili dychovej skúške na alkohol s pozitívnym výsledkom nad jedno promile, na základe čoho im bola obmedzená osobná sloboda. Polícia prípad vyšetruje, vodič auta je zatiaľ neznámy.

K tragickej dopravnej nehode došlo v sobotu na Orave, po čelnej zrážke na ceste medzi Oravským Bielym Potokom a Habovkou vyhasol život 64-ročnej ženy. V prípade nebol zistený alkohol, okolnosti nehody polícia vyšetruje.Zdroj: KR PZ Žilina


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Kolóna
13:44
Košická
Kolóna
13:26
Strečno
Kolóna
13:23
Na Horevaží
Policajná hliadka
13:15
Strečno
Kolóna
13:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina