Dnes najčítanejšie
Polícia odvolala pátranie po Saskii Káčerovej, tínedžerku sa podarilo nájsť a je v poriadku

08 jún 2020 - 16:24

Zubári v Žilinskom kraji pomôžu komplexným ošetrením ľuďom v ťažkej situácii

Foto: Zubári v Žilinskom kraji pomôžu komplexným ošetrením ľuďom v ťažkej situácii
Foto: ilustračné - pixabay

Zubári v Žilinskom kraji pomôžu ľudom tým, že im poskytnú bezplatné ošetrenie vrátane nadštandardu. Projekt pomoci s nimi realizuje Žilinský samosprávni kraj

K pomoci druhým sa počas aktuálnej situácie pridávajú aj niektorí zubári v Žilinskom kraji, v spolupráci so župou sa zapojili do projektu pomoci ľuďom zasiahnutým pandémiou.

Zubní lekári z ambulancií na Kysuciach a Orave poskytnú vybraným obyvateľom Žilinského kraja, ktorí sa ocitli vo vážnej životnej situácii, komplexné zubné ošetrenie vrátane nadštandardu. Tí vďaka tomu dostanú starostlivosť, ktorú by si pre zlú finančnú situáciu nemohli sami dovoliť.

Za ošetrenie nebudú musieť pacienti platiť žiadne poplatky, ambulancie im ho poskytnú na vlastné náklady. Zároveň bude toto ošetrenie mimo účtovania do zdravotnej poisťovne. Záujemcovia môžu o ošetrenie požiadať prostredníctvom mailovej adresy silvia.pekarcikova@zilinskazupa.sk alebo poštou na adresu Úradu ŽSK (riaditeľka odboru zdravotníctva PhDr. Silvia Pekarčíková, Komenského 48, 01109 Žilina).

„Pandémia zasiahla životy mnohých rodín. Niektorí ľudia ostali bez príjmu. V takej situácii môže byť aj štandardné ošetrenie zubov pre niekoho služba, ktorú si pre nedostatok financií nemôže dovoliť. Preto sme na pomoc oslovili zubných lekárov v Žilinskom kraji, zatiaľ sa nám podarilo zapojiť dve zubné ambulancie z regiónov KysuceOrava. Radi by sme pomohli každému, nie je to však kapacitne možné. Preto budeme doručené žiadosti vyhodnocovať a postupne vyberieme tých, ktorým bude ošetrenie poskytnuté,“ povedala riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK Silvia Pekarčíková. 

V súvislosti s uvoľňovaním opatrení na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19 bol zrušený zákaz návštev aj v krajských nemocniciach. Návštevy na lôžkových oddeleniach sú povolené za dodržania hygienických opatrení. 

Návšteva môže vstúpiť len s rúškom, v jednom čase môžu prísť maximálne dve osoby na návštevu, oddelenia musia byť vybavené prostriedkami na vykonávanie hygieny rúk a nemocnice musia viesť evidenciu návštev. Pokiaľ to umožňuje miesto aj stav pacienta preferujú sa návštevy vo vonkajších priestoroch zariadenia (záhrada, spoločná terasa a podobne).






Dopravný servis
Vysokoškolákov
Dopravná nehoda
09:12
Cesta I/64
Policajná hliadka
09:10
Strečno
Policajná hliadka
09:09
Košická
Prekážka na ceste
08:43
Vranie
Prekážka na ceste
08:43
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina