Dnes najčítanejšie
VIDEO: Žltý Anjel nesúhlasí s opatrnosťou hasičov pri horiacej cisterne v Žiline, ktorá obmedzila dopravu

07 jún 2020 - 13:07

Divadlá v Žilinskom kraji postupne otvárajú po trojmesačnej prestávke svoje brány

Foto: Divadlá v Žilinskom kraji postupne otvárajú po trojmesačnej prestávke svoje brány
Foto: ilustračné / pixabay.com

Zoznam divadiel v Žilinskom kraji, ktoré sú otvorené, je opäť dlhší. Po prestávke pripravili program divadlá v Žiline aj Martine

Do krajských divadiel sa po takmer trojmesačnej prestávke opäť vracia život. Pre mimoriadnu situáciu ohľadne nového koronavírusu zostali hľadiská i javiská prázdne od 13. marca. Postupné uvoľňovanie opatrení umožní divadlám opäť otvoriť svoje brány pre verejnosť. Po neplánovanej prestávke ako prvé privíta divákov Bábkové divadlo Žilina.

„V súčasnosti prebiehajú skúšky inscenácie Lovci duchov, ktorú uvedieme pre divákov už dnes o 16:00 hod. s otváracím MDD bonusom - pri kúpe jedného lístka druhý zadarmo. Tešiť sa môžu aj na obľúbené tituly, ako Z rozprávky do rozprávky, Ryba Rohatá alebo Toto nie je ryba, či Škaredé káčatko. Niektoré zahráme v našej zrekonštruovanej divadelnej záhrade,“ povedal riaditeľ BDŽ Peter Tabaček.  


Slovenské komorné divadlo Martin po uvoľnení opatrení opäť privíta divákov vo svojich priestoroch v Národnom dome aj v Štúdiu SKD. Na jún pripravilo pre svojich divákov uvedenie špeciálneho koncertného programu a tiež niekoľko vybraných podujatí.

„Od 10. júna uvedieme špeciálny koncertný program zložený z piesní z úspešných inscenácií SKD Martin. Postupne do konca júna tri krát odohráme divácky žiadaný autorský projekt inšpirovaný životom a tvorbou Karola Duchoňa Zem pamätá, súčasnú nemeckú komédiu Fóbie, Hráčov N. V. Gogoľa, aj originálne spracovanie monodrámy Kontrabas,“ uviedol riaditeľ SKD Martin František Výrostko.

Pri otváraní divadiel zohralo veľkú úlohu práve ďalšie uvoľňovanie opatrení,  ktoré so sebou prinieslo napríklad šachovnicové sedenie v sálach. Vďaka tomu majú divadlá možnosť pozvať viac divákov. Naďalej platí povinnosť vstupovať do priestorov divadiel s rúškom na tvári.

Počas mimoriadnej situácie však krajské divadlá svoj kontakt s divákmi nestratili a rozbehli virtuálne predstavenia. Bábkové divadlo Žilina spustilo online program cez projekt BÁBKARANTÉNA, na ktorom bolo možné vidieť záznamy aktuálnych inscenácií zo svojho repertoáru. Slovenské komorné divadlo Martin sprístupňovalo každú stredu a sobotu svojim priaznivcom archívne inscenácie divadla.
Zdroj: TS Žilinský samosprávny kraj


Dopravný servis
Krasňany
Kolóna
13:57
Radoľa
Práca na ceste
13:45
Oškerda
Práca na ceste
13:45
Strečno
Iné nebezpečenstvo
13:45
Radoľa
Práca na ceste
13:44
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina