Dnes najčítanejšie
Od 10. mája bude Slovensko ružové, po úzkom kontakte s pozitívnym budú výnimky z izolácie

05 jún 2020 - 11:55

Mesto Martin odštartovalo rekonštrukciu ciest za milión eur, financuje ju z vlastného rozpočtu

Foto: Mesto Martin odštartovalo rekonštrukciu ciest za milión eur, financuje ju z vlastného rozpočtu
Foto: ilustračné

V meste Martin sa rozbehla veľká rekonštrukcia poškodených úsekov ciest. V rozpočte na rok 2020 vyčlenila samospráva celkovo jeden milión eur na opravu najviac poškodených a najviac frekventovaných komunikácií. Práce na jednotlivých úsekoch začali už v apríli.

Stav ciest v meste je podľa primátora Jána Danka dlhodobo neudržateľný a vedenie tak musí nájsť spôsob, ako ho zlepšiť. Martinčania sa už minulý rok dočkali rekonštrukcie časti vnútorného okruhu, ktorú financovala Slovenská správa ciest. Radnica verí, že podobná oprava prebehne v dohľadnej dobe aj v ostatných úsekoch, ktoré má v správe štát alebo župa.

Poškodených vozoviek je na území mesta Martin mnoho, v tomto roku plánujú vyriešiť približne 5% z celkového povrchu. Za posledných päť rokov bolo v rozpočtoch dohromady vyčlenených na výtlky približne jeden milión eur a na celoplošné opravy približne tri milióny eur.

Cieľom mesta je vyriešiť tie cesty, kde je oprava výtlkov nerentabilná

„Momentálne nie je možné presne stanoviť dĺžku ciest, ktoré v roku 2020 čaká rekonštrukcia. Mesto má k dispozícii vyčlenenú sumu a zoznam ciest. Dĺžka bude prispôsobená preinvestovanej sume. Práce sú závislé od rozsahu poškodenia jednotlivých komunikácií a sú naviazané na vysúťaženú jednotkovú cenu,“ spresnila Zuzana Kalmanová , hovorkyňa mesta Martin.

Cieľom samosprávy je, aby bol život obyvateľov mesta počas prebiehajúcej rekonštrukcie obmedzený čo najmenej. Práve z tohto dôvodu sa všetky rekonštrukcie realizujú len pri čiastočnom obmedzení premávky.

28 reakcií


Dopravný servis
Kotešová
Policajná hliadka
20:54
Terchová
Práca na ceste
20:53
Kotešová
Prekážka na ceste
20:27
Na Horevaží
Prekážka na ceste
20:26
Lavobrezná
Práca na ceste
20:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia