Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Na cestách v Žilinskom kraji došlo popoludní k trom dopravným nehodám

04 jún 2020 - 13:09

Krajskú knižnicu v Žiline na 20 dní zatvoria pre záverečné práce rekonštrukcie a sťahovanie kníh

Foto: Krajskú knižnicu v Žiline na 20 dní zatvoria pre záverečné práce rekonštrukcie a sťahovanie kníh
Foto: Knižný fond sa počas rekonštrukcie nachádzal v suteréne - KKZA

Centrálna knižnica v Žiline (KKZA) bude od 10. júna až do konca mesiaca uzatvorená, dôvodom je záverečná fáza rekonštrukcie a následné sťahovanie kníh do nových políc. V súčasnosti sa knižný fond nachádza v suteréne (na titulnej fotografii), krajská knižnica funguje s obmedzenia od začiatku roka. 

„Z dôvodu ukončenia rekonštrukcie a sťahovania knižného fondu do vynovených priestorov na prízemí bude centrálna knižnica zatvorená od 10. júna do 30. júna 2020. Knihy môžete vrátiť prostredníctvom Biblioboxu. Posledná možnosť objednávok a rezervácií pred zatvorením knižnice je cez víkend 6. - 7. júna,“ informuje KKZA.

Prízemie knižnice počas rekonštrukcie. Zdroj: KKZA

Knihy, ktoré si čitatelia objednajú a zarezervujú, si budú môcť vyzdvihnúť najneskôr do utorka 9. júna 2020. Knižnicu na Bulvári znovu otvoria od 1. júla 2020. Rekonštrukcia za približne 400-tisíc eur prinesie čitateľom lepší komfort aj estetický zážitok, dôjde k renovácii elektrickej aj počítačove siete. Vzhľad vstupných priestorov knižnice bude modernejší a presvetlenejší: 

„Rekonštruovaná bude elektrická a počítačová sieť, t.č. nedostatočné osvetlenie, dôjde k výmene jestvujúcej, značne poškodenej dlažby, k výmene okien, k preskleniu časti steny z východnej strany budovy, ktorá prepojí interiér knižnice s literárnym parkom, kde si budú môcť čitatelia počas letných mesiacov čítať či študovať. Spevnená bude plocha letnej čitárne. Čiže rekonštrukcia prinesie aj zmeny, ktoré bude možné vnímať i z estetického hľadiska i z hľadiska používateľského komfortu,“ uviedla Zuzana Mjartanová zo žilinskej knižnice. 

Na dva dni budú uzatvorené aj pobočky Vlčince a Hájik, v dňoch 10. – 11. júna z dôvodu dočasnej nefunkčnosti knižničného systému.

26 zdieľaní

Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
07:45
Fatranská
Stacionárny radar
07:45
Budatínska Lehota
Kolóna
07:45
Rajecké Teplice
Práca na ceste
07:43
Strečno
Jama na ceste
07:42
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia