Dnes najčítanejšie
O staré žilinské trolejbusy a autobusy nie je záujem, poputujú na ekologickú likvidáciu

02 jún 2020 - 14:05

Deti popíjali alkohol na zastávke v centre mesta, rodičia si ich vyzdvihli na mestskej polícii

Mestská polícia v Žiline prijala v piatok 29. mája 2020 oznam ohľadom skupinky mladistvých osôb, ktoré na zastávke mestskej hromadnej dopravy v centre mesta popíjali alkohol. Oznamovateľ tiež uviedol, že prítomní nemajú na tvári rúško. Na miesto tak boli v čase krátko po dvadsiatej hodine vyslané viaceré hliadky.

„Oznamovateľ nahlásil deti nachádzajúce sa na zastávke MHD na Nám. M. R. Štefánika, bez prekrytých horných dýchacích ciest a pravdepodobne pod vplyvom alkoholu. Hliadkou MP na mieste zistených 6 mladistvých osôb, ktoré sa podrobili dychovej skúške s pozitívnym výsledkom,“ spresňuje Žilina" onclick="ga('send', 'event', 'tagy', 'prispevky');">Mestská polícia Žilina.

Všetky mladistvé osoby boli hliadkami prevezené na útvar mestskej polície, kde po overení osobných údajov príslušníci telefonicky kontaktovali ich zákonných zástupcov. Rodičia si deti následne osobne prevzali.

„Nakoľko počas vykonávaných úkonov nastalo zhoršenie zdravotného stavu u jednej osoby /epileptický záchvat, opakovaná strata vedomia, hypertenzia/, bola uložená do stabilizovanej polohy a bola jej poskytovaná predlekárska prvá pomoc do príchodu RZP,“ uvádza sa ďalej v správe.

Posádka záchrannej služby si menovanú po prvotnom vyšetrení prevzala do starostlivosti a následne ju transportovala do Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline. Mladiství budú za porušenie zákonov ďalej riešení v správnom konaní.
845 zdieľaní
Zdroj: Mestská polícia Žilina

Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
12:37
Strečno
Policajná hliadka
12:11
Strečno
Práca na ceste
11:38
Lavobrezná
Jama na ceste
11:28
Porúbka
Prekážka na ceste
10:45
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia