Dnes najčítanejšie
O staré žilinské trolejbusy a autobusy nie je záujem, poputujú na ekologickú likvidáciu

28 máj 2020 - 16:16

Žilinská plaváreň otvorí pre športové kluby od prvého júna, o verejnosti sa rozhodne čoskoro

Mestská krytá plaváreň (MKP) v Žiline začne od júna čiastočne fungovať, od prvého dňa budúceho mesiaca povolí vykonávanie činností športových klubov. Kapacita krytého bazéna je v súlade s pokynmi hygienikov stanovená na 66 návštevníkov vrátane trénerov.

V plaveckej dráhe bude môcť naraz plávať maximálne 8 športovcov. Všetkým návštevníkom pred vstupom zmerajú teplotu, ak by mal niekto viac ako 37,0 °C, do areálu ho nevpustia.

Športovci aj tréneri budú musieť dodržať ďalšie hygienické opatrenia - vydezinfikovanie rúk pred vstupom, nosenie rúšok s výnimkou priestorov bazéna a spŕch či opustenie bazéna po skončení tréningu do maximálne desiatich minút.

„Na základe aktuálne stanovených podmienok, týkajúcich sa otvorenia bazénov pre športové plavecké kluby, ktoré vydal hlavný hygienik Slovenskej republiky, sme sa rozhodli poskytnúť krytý bazén športovým plaveckým klubom od 1. júna 2020 v obmedzenom režime,“ potvrdil vedúci marketingu MKP Ivan Budai.  

Šesť športových klubov si stanovené kapacity podelí v súlade s časovým harmonogramom. V okolí bazéna sa môžu pohybovať len tréneri po dôslednej dezinfekcii obuvi, tí zároveň budú spracovávať evidenciu o trénujúcich športovcoch a uchovávať ju 30 dní od skončenia mimoriadnej situácie. 

O verejnosti sa rozhodne v najbližších dňoch

Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) Slovenskej republiky síce povolil prevádzku vnútorných športovísk vrátane plavárne už od 3. júna, žilinská verejnosť si bude musieť na športovanie v bazéne počkať. Rozhodnutie závisí aj od presných podmienok ÚVZ SR. 

„Pri otvorení plavárne pre verejnosť sa nám samozrejme zvýšia prevádzkové náklady. Nepoznáme ešte špecifické podmienky, a preto nevieme z ekonomického, ale aj logistického hľadiska povedať, či sa nám oplatí otvoriť. Dúfame, že 3. júna sa dozvieme všetky potrebné bezpečnostné podmienky, na základe ktorých sa rozhodneme, ako budeme postupovať ďalej,“ uzavrel Budai.

Počas mimoriadnej situácie pristúpila Mestská krytá plaváreň k rozhodnutiu predlžovať platnosť celoročných alebo bodových permanentiek s platnosťou po 10. marci o dobu zatvorenia. Po znovuotvorení pre verejnosť bude nutné o predĺženie požiadať na pokladni, nedôjde k nemu automaticky.

28 zdieľaní

Dopravný servis
Nemocničná
Policajná hliadka
13:59
Kuzmányho
Policajná hliadka
13:58
Hričovská
Iné nebezpečenstvo
13:53
Kragujevská
Stacionárny radar
13:44
Strečno
Práca na ceste
13:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia