Dnes najčítanejšie
Na území Žilinského kraja hrozí povodeň, SHMÚ vydal hydrologické výstrahy pre viaceré okresy

28 máj 2020 - 12:46

Mestská hromadná doprava v Žiline bude aj počas júna premávať v prázdninovom režime

Dopravný podnik mesta Žiliny (DPMŽ) dnes 28. mája informoval, že aj počas júna budú autobusové a trolejbusové linky naďalej premávať v prázdninovom režime. Ten bol mimoriadne zavedený 16. marca 2020 z dôvodu vypuknutia pandémie, ktorá mala za následok zásadné zníženie dopytu po prepravných službách mestskej hromadnej dopravy.

„Aj napriek neľahkej situácii sme sa v dopravnom podniku snažili zabezpečiť maximálnu bezpečnosť a komfort pre vás - našich cestujúcich. Z tohto dôvodu sme pristúpili iba k miernemu zníženiu počtu spojov čo v konečnom dôsledku predstavovalo mimoriadne zavedenie prázdninového režimu MHD,“ informuje DPMŽ na webe.

Vedenie podniku zaviedlo všetky dostupné opatrenia na elimináciu šírenia choroby COVID-19, ku ktorým sa väčšina cestujúcich postavila zodpovedne a rešpektovala ich. Mestská hromadná doprava v Žiline by sa mohla vrátiť do bežného režimu najskôr od septembra.

„Touto cestou ďakujeme všetkým cestujúcim za ich zodpovedný prístup a lojalitu. Situácia a život na Slovensku sa postupne dostáva do normálu, a preto veríme, že od septembra 2020 budete môcť využiť plnohodnotný režim MHD,“ uzatvára vedenie dopravného podniku.
79 reakcií


Dopravný servis
Bratislavská
Dopravná nehoda
19:22
Strečno
Práca na ceste
19:14
Budatínska Lehota
Jama na ceste
18:58
Obchodná
Práca na ceste
18:41
Strečno
Policajná hliadka
18:28
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia