Dnes najčítanejšie
Zrážka vlaku s automobilom na železničnom priecestí skončila tragicky, príčinu vyšetruje polícia

28 máj 2020 - 10:30

FOTO: Začali sa práce na budovaní novej cyklotrasy, ktorá povedie zo Žiliny do Terchovej

Nadšenci cyklistiky a cykloturistiky si čoskoro zajazdia po novej trase. Už niekoľko týždňov prebieha výstavba cyklomagistrály, ktorá povedie cez osem katastrálnych území v smere zo Žiliny do Terchovej.

Cieľom projektu je zvýšenie atraktivity a prepravnej kapacity cyklistickej dopravy. Na realizáciu sú využívané financie z nenávratného príspevku Európskej únie vo výške viac ako 5,3 milióna eur. 

Cyklomagistrála - Terchovská dolina začína v obci Teplička nad Váhom, prechádza cez územie obcí Nededza, Gbeľany, Varín, Krasňany, Stráža, Lysica a končí v katastri obce Belá. Vedie nenáročným terénom popri vodnom toku rieky Varínka, v blízkosti cesty druhej triedy II/583. 

Trasa dlhá 23,5 kilometra po dokončení odbremení frekventovanú cestu od nebezpečných stretov cyklistov a motorových vozidiel. Projekt sa navyše zameriava na zatraktívňovanie cyklistiky aj prostredníctvom inštalácie nabíjacích staníc na elektrobicykle, ktoré budú umiestnené v katastri každej obce.

Stavebné práce v súčasnosti prebiehajú na území obcí Teplička nad Váhom, Nededza a Varín. V oblasti závodiu Kia Motors Slovakia povedie chodník tesne popri oplotení a bude osvetlený už existujúcimi svietidlami na okraji areálu.
Dopravný servis
Strečno
Policajná hliadka
22:55
Strečno
Policajná hliadka
21:58
Strečno
Dopravná nehoda
21:57
Strečno
Prekážka na ceste
20:53
Mostná
Práca na ceste
19:58
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia