Dnes najčítanejšie
Na streche hradbového kostola v Turí objavili správu vo fľaši od borovičky

20 február 2014 - 19:35

Upozornenie - v Žiline sa začali kradnúť katalyzátory!

Od viacerých fanúšikov našej stránky sme dostali upozornenie, že v posledných dňoch vyčíňa v Žiline neznáma skupina zlodejov. Tí majú podľa informácií od poškodených majiteľov áut v nočných hodinách odrezávať katalyzátory z výfukových potrubí.

Katalyzátor je technické zariadenie vo výfukovom systéme spaľovacieho motora, ktorého úlohou je upraviť zloženie výfukových plynov do neho vstupujúcich tak, aby na výstupe obsahovali menší (najlepšie nulový) podiel škodlivých zložiek - exhalátov, alebo emisií.

Hodnota starého katalyzátora sa môže pohybovať od 40 do 160 eur v závislosti od značky vozidla. V niektorých prípadoch dokonca predajca môže dostať aj vyššiu čiastku.

Radovan nám zaslal fotografie z pod auta hneď po tom, ako zistil, čo mu páchatelia spôsobili. Podľa jeho slov prišla o katalyzátor aj jeho priateľka. Situácia sa mala udiať na ulici Fatranskej, kde ich zlodeji ukradli za jednu noc dva, alebo viac.

Polícia bola o skutočnosti upovedomená. Informujte však svojich známych, aby neparkovali s vozidlami v tmavých a neosvetlených miestach.

Podľa informácií portálu VW-Club.sk by mali páchatelia jazdiť na tmavo-šedom Volkswagen Golf III pravdepodobne so žilinskými poznávacími značkami. Poškodený, ktorý ich pristihol pri čine však priamo ŠPZ nevidel. Vozidlo má poznávací znak šošovkové predné svetlá so xenónovými reflektormi.

Za príspevok a fotografie ďakujeme čitateľom a fanúšikom.


Dopravný servis
Hričovská
Zver pri ceste
22:38
Hričovská
Prekážka na ceste
21:14
Radoľa
Práca na ceste
21:14
Varín
Kolóna
20:39
Mostná
Prekážka na ceste
20:30
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina