Dnes najčítanejšie
Dizajn, vernostný program a sortiment: Nová Lekáreň Poštová na Vlčincoch so zaujímavým konceptom

18 máj 2020 - 14:26

Zrakovú pyramídu v Súľove demontujú, k jej predčasnému koncu prispeli aj neporiadni turisti

Foto: Zrakovú pyramídu v Súľove demontujú, k jej predčasnému koncu prispeli aj neporiadni turisti
Foto: Instagram @_patricia_tr

Obec Súľov-Hradná je mnohým turistom veľmi dobre známa. Okrem samotných Súľovských skál sa za posledné roky stala veľkým lákadlom práve zraková pyramída postavená nad obcou. Tá ponúkla návštevníkom v každom ročnom období nádherný výhľad na krásy prírody a okolité vrchy.

Drevená pyramída bola na lúke postavená pred piatimi rokmi ako dočasná inštalácia. Vyhľadávanou sa stala krátko po tom, ako z nej boli zverejnené prvé fotografie. Turistickú atrakciu mali pôvodne demontovať až na jeseň, pre problémy s turistami však obec rozhodla o ukončení prevádzky ešte pred letnou sezónou.


„O demontovaní zrakovej pyramídy rozhodli poslanci obecného zastupiteľstva. Dôvodom sú problémy, ktoré sme v súvislosti s prevádzkou pyramídy zaznamenali v obci,“ potvrdil Jaroslav Bušfy, starosta obce Súľov - Hradná.

Obec takto reagovala na narastajúci počet problémov s neporiadnymi turistami a obťažovaním miestnych obyvateľov. Podľa starostu išlo najmä o komplikácie s parkovaním áut v obci, neporiadok a arogantné správanie.

Zrakovú pyramídu autori začali demontovať už v uplynulých dňoch. V obľúbenom diele, ktoré obdivovali ľudia z celého Slovenska, si tak už viac fotografiu neurobíte.

1165 zdieľaní

Dopravný servis
Brodno
Prekážka na ceste
01:11
Vranie
Prekážka na ceste
23:42
Košická
Stacionárny radar
23:37
Košická
Policajná hliadka
22:27
Lavobrezná
Dopravná nehoda
21:53
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia