Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Na rekonštruovanom moste v Strečne sa opäť prevrátilo auto, cesta je neprejazdná

15 máj 2020 - 15:13

Mobis Slovakia daroval nemocniciam v Žilinskom a Trenčianskom kraji ochranné pomôcky za 110-tisíc

Spoločnosť Mobis Slovakia vznikla v roku 2004 a dnes zamestnáva viac než 2 200 ľudí z celého okolitého regiónu. Ako jeden z najväčších kórejských dodávateľov pre automobilový priemysel, sídli, spoločne s Kia Motors Slovakia, na takzvanej zelenej lúke v Gbeľanoch, kde kompletizuje 4 typy auto-modulov.

Aj významný zamestnávateľ v Žilinskom kraji sa rozhodol pomáhať v čase koronakrízy. Prostredníctvom nadačného fondu Mobis v nadácii Pontis boli vo štvrtok 14. mája 2020 nemocniciam v Žilinskom a nemocnici v Trenčianskom kraji darované ochranné pomôcky na boj proti COVID 19 v celkovej hodnote 110 000 eur.

Nemocnice v Považskej Bystrici, Žiline, Čadci, Martine a Ružomberku dostali respirátory, chirurgické rúška, rúška na viacnásobné použitie, ochranné štíty, ochranné okuliare, ochranné rukavice či antibakteriálne gély na dezinfekciu. 

Koncom mesiaca darujú dezinfekčnú bránu do Čadce

Týmto krokom Mobis Slovakia nekončí s pomocou, v závere mája plánuje darovať nemocnici v Čadci aj dezinfekčnú bránu od slovenského výrobcu.

K dobročinným aktivitám v aktuálnej situácii sa pripojili aj samotní zamestnanci, ktorí sa zapojili do kampane vyhlásenej zamestnávateľom „Daruj rúško nemocnici”. Podarovaním rúšok taktiež prispeli na boj proti koronavírusu, ich snahu a záujem si zamestnávateľ váži.

Galéria: 5 fotiek

Počas koronakrízy musela spoločnosť pristúpiť k odstaveniu výroby sumárne na necelé 3 týždne. „Prijali sme rad hygienických a preventívnych opatrení, ktorými eliminujeme riziko nákazy koronavírusom, napríklad pravidelne distribuujeme ochranné rúška našim zamestnancom, pravidelne meriame teploty, zvýšili sme intenzitu dezinfekcie priestorov ako aj autobusov. Našim cieľom je, aby pracovné prostredie bolo pre našich zamestnancov bezpečné, nie len z hľadiska BOZP,“ dodávajú zástupcovia spoločnosti. 

Mobis Slovakia vyrába 4 typy automodulov - modul predná maska, modul prístrojový panel a moduly oboch náprav. Mobis Slovakia ďalej vyrába nárazníky, prístrojové dosky a brzdové systémy. Výrobný program spoločnosti je úzko spätý s Kia Motors Slovakia - až 42 percent automobilu, produkovaného v Kia Motors Slovakia, sa vyrába v spoločnosti Mobis Slovakia. 

Závod taktiež dodáva komponenty a súčiastky do Českej republiky, ktoré sa montujú v závodoch Mobis Czech a Hyundai Czech. Okrem montážnych a výrobných liniek sa v Mobis Slovakia nachádza aj redistribučné centrum, ktoré zabezpečuje dodávky náhradných dielov pre automobily značiek Kia a Hyundai do krajín celej Európy.

24 zdieľaní
Zdroj: Mobis Slovakia

Dopravný servis
Strečno
Kolóna
17:42
Rajecké Teplice
Kolóna
17:41
Rajecké Teplice
Práca na ceste
17:38
Cesta I/64
Prekážka na ceste
17:00
Strečno
Jama na ceste
16:59
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia