Dnes najčítanejšie
Dizajn, vernostný program a sortiment: Nová Lekáreň Poštová na Vlčincoch so zaujímavým konceptom

14 máj 2020 - 11:38

Na križovatke pri Drevenej krave začali prvé stavebné práce, rozšírená bude o odbočovací pruh

Križovatka ulíc Alexandra Rudnaya, Centrálna a Borová na sídlisku Solinky bude rozšírená o odbočovací pruh. Prvé stavebné práce odštartovali tento týždeň. Projekt rieši úpravy križovatky tak, aby sa zlepšili dopravné pomery v uvedenom mieste a zrýchlila sa prechodnosť vozidiel.

O zámere úpravy informovalo vedenie mesta ešte počas vedenia primátora Igora Chomu. Riešenie spočíva vo vybudovaní nového pruhu pre odbočenie vpravo z Borovej ulice v smere na Centrálnu ulicu. Stavebné povolenie bolo zverejnené na úradnej tabuli mesta dňa 30. júla 2019.


Podľa viacerých vodičov a obyvateľov sídliska nie je riešenie postačujúce

V diskusiách na internete sa k zverejnenému projektu prestavby križovatky vyjadrili viacerí vodiči aj obyvatelia sídliska Solinky. Vytvorenie odbočovacieho pruhu smerom zo sídliska doprava podľa nich nestačí. Pri rannej špičke väčšina áut odbočuje práve z Borovej doľava a nie doprava. Je preto pravdepodobné, že tento rad stojacich áut znemožní prístup k pravému pruhu. 

Problematické je tiež odbočenie z ulice Centrálna na ulicu Alexandra Rudnaya. Vysoká intenzita dopravy na hlavnej ceste znemožňuje odbočenie áut z vedľajšej cesty. A keďže je upchatá vedľajšia cesta, autá sa nedostanú ani z Borovej, pretože sa nemajú kam zaradiť.

Z dlhodobého hľadiska plánuje mesto aj rekonštrukciu križovatky Pod Hájom. Vodičov tu trápi sťažené odbočovanie smerom zo sídliska Vlčince na Solinky. Problém s odbočením spôsobuje najmä množstvo áut jazdiacich nielen po hlavnej ceste, ale i vozidlá prichádzajúce z vedľajšej komunikácie. Riešením je prestavba križovatky Pod Hájom na kruhový objazd.




95 zdieľaní

Dopravný servis
Brodno
Prekážka na ceste
01:11
Vranie
Prekážka na ceste
23:42
Košická
Stacionárny radar
23:37
Košická
Policajná hliadka
22:27
Lavobrezná
Dopravná nehoda
21:53
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia