Dnes najčítanejšie
Primátorovi Rajca niekto poslal biely prášok, mestský úrad museli uzatvoriť

14 máj 2020 - 11:38

Na križovatke pri Drevenej krave začali prvé stavebné práce, rozšírená bude o odbočovací pruh

Križovatka ulíc Alexandra Rudnaya, Centrálna a Borová na sídlisku Solinky bude rozšírená o odbočovací pruh. Prvé stavebné práce odštartovali tento týždeň. Projekt rieši úpravy križovatky tak, aby sa zlepšili dopravné pomery v uvedenom mieste a zrýchlila sa prechodnosť vozidiel.

O zámere úpravy informovalo vedenie mesta ešte počas vedenia primátora Igora Chomu. Riešenie spočíva vo vybudovaní nového pruhu pre odbočenie vpravo z Borovej ulice v smere na Centrálnu ulicu. Stavebné povolenie bolo zverejnené na úradnej tabuli mesta dňa 30. júla 2019.


Podľa viacerých vodičov a obyvateľov sídliska nie je riešenie postačujúce

V diskusiách na internete sa k zverejnenému projektu prestavby križovatky vyjadrili viacerí vodiči aj obyvatelia sídliska Solinky. Vytvorenie odbočovacieho pruhu smerom zo sídliska doprava podľa nich nestačí. Pri rannej špičke väčšina áut odbočuje práve z Borovej doľava a nie doprava. Je preto pravdepodobné, že tento rad stojacich áut znemožní prístup k pravému pruhu. 

Problematické je tiež odbočenie z ulice Centrálna na ulicu Alexandra Rudnaya. Vysoká intenzita dopravy na hlavnej ceste znemožňuje odbočenie áut z vedľajšej cesty. A keďže je upchatá vedľajšia cesta, autá sa nedostanú ani z Borovej, pretože sa nemajú kam zaradiť.

Z dlhodobého hľadiska plánuje mesto aj rekonštrukciu križovatky Pod Hájom. Vodičov tu trápi sťažené odbočovanie smerom zo sídliska Vlčince na Solinky. Problém s odbočením spôsobuje najmä množstvo áut jazdiacich nielen po hlavnej ceste, ale i vozidlá prichádzajúce z vedľajšej komunikácie. Riešením je prestavba križovatky Pod Hájom na kruhový objazd.

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.


95 zdieľaní

Dopravný servis
Rudinka
Policajná hliadka
07:13
Estakáda
Jama na ceste
07:08
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
04:37
Strečno
Zver pri ceste
21:37
Brodno
Prekážka na ceste
20:15
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.