Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Od pondelka je okres Žilina v červenom stupni, s ním aj Bytča a Martin

06 máj 2020 - 14:20

Od dnešného dňa je otvorený Budatínsky park, o týždeň otvorí Považské múzeum tri expozície

Foto: Od dnešného dňa je otvorený Budatínsky park, o týždeň otvorí Považské múzeum tri expozície
Foto: ilustračné - ŽSK

S dnešným postupným uvoľňovaním opatrení došlo aj k otvoreniu parku v areáli Budatínskeho hradu, od budúceho týždňa sprístupní Považské múzeum v Žiline svoje tri expozície. Počnúc 13. májom si tak bude možné vychutnať opäť Budatínsky hrad, hrad Strečno a expozíciu Jánošík a Terchová

Park v Budatíne patrí medzi najpopulárnejšie miesta pre oddych a relax, po jeho opätovnom otvorení budú musieť návštevníci dodržiavať prísne opatrenia.

Pri vstupe do parku musia mať na sebe rúško, dodržiavať sociálny odstup a taktiež sa nesmú zdržiavať v skupinách. Park je otvorený od 6:00 do 22:00, toalety budú pre verejnosť prístupné len v čase prevádzky Budatínskeho hradu. 

Múzeá sú súčasťou 3. fázy uvoľňovania a po vykonaní všetkých bezpečnostných a hygienických opatrení sa tak hrady otvoria o týždeň neskôr. Budatínsky hrad, hrad Strečno a expozícia Jánošík a Terchová budú prístupné od stredy do nedele od 9.00 do 16.00. V areáli Budatínskeho hradu sa otvorí aj Drotársky pavilón a to od 9.00 do 16.30.

„Prehliadky budú prebiehať individuálne, pričom v expozíciách bude zabezpečený dozor. Návštevníci budú mať povinnosť nosiť rúška, dodržiavať sociálny odstup a riadiť sa všeobecnými nariadeniami vydanými Úradom verejného zdravotníctva. Tešíme sa, že po dvoch mesiacoch bude v našich expozíciách opäť rušno a ľudia si budú môcť vychutnať ich čaro aj keď inak, ako boli doteraz zvyknutí. Naďalej však neplánujeme žiadne podujatia a taktiež neprijímame rezervácie na prehliadky,“ vysvetlil riaditeľ Považského múzea v Žiline Mgr. Michal Jurecký. 

Budúcu stredu otvoria svoje brány návštevníkom aj Hrad Strečno a expozícia Jánošík a Terchová. Zdroj: PMZA

Zdroj: PMZA


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
23:23
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
23:12
Hričovská
Policajná hliadka
21:59
Strečno
Prekážka na ceste
21:28
Na Horevaží
Prekážka na ceste
21:24
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia