Dnes najčítanejšie
Bulvár v Žiline čaká budúci rok premena, zosúladenie investičných akcií ušetrí peniaze

04 máj 2020 - 14:47

AKTUÁLNE: Vláda uvoľní od stredy ekonomiku viac ako predpokladala, spojí fázy dva a tri

Na dnešnej tlačovej konferencii oznámil premiér Igor Matovič a odborníci ďalšie fázy otvorenia ekonomiky, oproti pôvodnému plánu sa spojí druhá a tretia fáza. Pôvodne mala od dnešného dňa platiť len druhá fáza, nakoniec bude uvoľnenie od stredy rozsiahlejšie.

„Konzílium sa zhodlo, že toto je miera rizika, ktorú si môžeme dovoliť. V tretej fáze dochádza k zmene, kedy pri obchodných prevádzkach nebude obmedzenie na meter štvorcový so zachovaním podmienok ako doteraz,“ dodal Matovič s tým, že podľa neho si nemôžeme dovoliť riskovať ďalšiu vlnu.

Povolené budú aj svadby a bohoslužby za určitých podmienok, rovnako v upravenom režime budú fungovať aj vonkajšie terasy s podmienkou okrajov stolov vo vzdialenosti 2 metre od seba. K tomu bude možné fungovanie kaderníctiev, holičstiev či solárií, otvoria sa aj múzeá, galérie alebo knižnice. 

V obchodoch s oblečením bude možné skúšať oblečenie, každý zákazník si ale bude musieť dezinfikovať ruky. Vláda vydá odporúčanie, aby skúšané oblečenie bolo následne 24 hodín odložené.

Fázy otvárania. Zdroj: Facebook

Sledujte tlačovú besedu 

27 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Policajná hliadka
23:37
Budatínska Lehota
Policajná hliadka
23:24
Strečno
Iné nebezpečenstvo
22:52
Strečno
Kolóna
22:37
Strečno
Jama na ceste
22:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia