Dnes najčítanejšie
Diaľničný úsek D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec budú môcť motoristi využívať ešte tento rok

29 apríl 2020 - 10:52

Križovatku ulice Obvodová s výjazdom predajne TESCO rozšíria, pribudnú aj semafory

Vodičov jazdiacich po ulici Obvodová v Žiline čakajú dopravné obmedzenia. Na križovatke s výjazdom predajne TESCO budú už čoskoro prebiehať stavebné úpravy. Mesto Žilina informovalo o vydaní stavebného povolenia pre spoločnosť ISTROFINAL BD Rudiny II, s.r.o., ktorá plánuje križovatku rozšíriť.

Projekt zahŕňa stavebné úpravy miestnych komunikácií na pozemkoch vo vlastníctve mesta Žilina aj spoločnosti ISTROFINAL. Počíta sa s rozšírením jednotlivých jazdných pruhov, predĺžením odbočovacích pruhov a vybudovaním svetelnej signalizácie. 

„Zo stavebného hľadiska bude rozšírenie ulice Obvodová realizované na ľavej strane (jednostranné rozšírenie). Jednotlivé jazdné pruhy sú navrhnuté s výslednou šírkou 3,0 m a s obojstranným odvodňovacím prúžkom. Celková dĺžka úpravy je 98,82 m,“ uvádza sa v oznámení.

Na účelovej komunikácii „TESCO“ dôjde k predĺženiu odbočovacích pruhov vpravo aj vľavo. Navrhnutá šírka novej cesty je 2,75 metra, celková dĺžka úpravy predstavuje 88,66 metra. V rámci stavebných úprav križovatky sa počíta aj s prekládkou trolejového vedenia.

„Takto stavebno-technicky upravená styková križovatka bude doplnená cestnou svetelnou signalizáciou s dynamickými prvkami riadenia. Doprava na križovatke bude riadená radičom CDS, ktorý bude možné integrovať do jestvujúceho systému aktívnej preferencie MHD v Žiline.“

V rámci budovania svetelnej signalizácie zriadia na križovatke aj kamerový dohľad, ktorý sa spoločne s radičom CDS napojí na centrálne riadiace centrum DPMŽ. Priechody pre chodcov osvetlia svietidlá s technológiou LED.182 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Policajná hliadka
22:29
Strečno
Práca na ceste
21:30
Rajecké Teplice
Kolóna
21:26
Hričovská
Prekážka na ceste
21:14
Strečno
Zver pri ceste
20:59
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia