Dnes najčítanejšie
Na železničnom priecestí v Martine došlo k tragickej nehode, prechádzajúci vlak zachytil malé dieťa

28 apríl 2020 - 15:23

Mesto Žilina začne s doručovaním daňových výmerov, neprevzatím nezaniká povinnosť platiť

Foto: Mesto Žilina začne s doručovaním daňových výmerov, neprevzatím nezaniká povinnosť platiť
Foto: ilustračné

V máji začne v Žiline doručovanie rozhodnutí o vyrúbení miestnych daní a poplatku za odpad. Nárast sadzby miestnych daní aj poplatku schválili v závere uplynulého roka poslanci Mestského zastupiteľstva v Žiline. Rozhodnutia budú doručovať zamestnanci úradu až domov, samospráva odporúča, aby si ich Žilinčania prevzali osobne.

Doručovatelia budú mať pre aktuálnu koronakrízu ochranné pomôcky, pri prevzatí zásielky je vhodné prekryť si tvár rúškom a využiť pri podpise prevzatia vlastné pero. V hlavnom meste Bratislava pristúpili k rozosielaniu daňových výmerov obyčajnou poštou bez nutnosti stretnutia s doručovateľom. 

Neprevzatím nezaniká povinnosť platiť

Ak si v Žiline niekto neprevezme zásielku, mesto pristúpi k jej poslaniu poštou. Neprevzatím zásielky nezanikajú povinnosti zaplatiť dane a poplatok za odpad, a aj v prípade, že si ju osoba neprevezme ani počas úložnej doby, bude považovaná za doručenú z právneho hľadiska.

„Radnica zároveň vyzýva občanov, aby pri úhradách v maximálnej možnej miere využívali bezhotovostnú formu platenia, prevodom na účet mesta, ktorý je uvedený v rozhodnutí spolu s QR kódom. Platba v pokladnici mestského úradu alebo na pošte sa z hygienických dôvodov v tomto čase neodporúča,“ informuje hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

Mestský úrad v Žiline v súvislosti s prijatými preventívnymi opatreniami proti šíreniu nového koronavírusu pracuje v obmedzenom režime. Úradné hodiny pre verejnosť sú zrušené, v pracovné dni od 8.00 do 11.00 hodiny sú v sídle úradu na Námestí obetí komunizmu 1 k dispozícii len služby podateľne a pokladnice.24 zdieľaní

Dopravný servis
Teplička nad Váhom
Dopravná nehoda
06:10
Strečno
Práca na ceste
05:42
Strečno
Práca na ceste
02:29
Strečno
Zver pri ceste
01:53
Strečno
Kolóna
23:00
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia