Dnes najčítanejšie
Na železničnom priecestí v Martine došlo k tragickej nehode, prechádzajúci vlak zachytil malé dieťa

27 apríl 2020 - 09:10

Sieť bezplatnej Wifi v Žiline sa rozšíri už v lete

Foto: Sieť bezplatnej Wifi v Žiline sa rozšíri už v lete
Foto: ilustračné - pixabay

Žilina" onclick="ga('send', 'event', 'tagy', 'prispevky');">Mesto Žilina je jednou z 2 800 samospráv, ktoré získali dotáciu na vybudovanie wifi zón v centre, na verejných priestranstvách alebo v budovách. Sieť pre bezplatný internet v Žiline by sa mal rozrásť už v lete. Poskytovaná konektivita bude na úrovni minimálne 30 Mbps v parametri sťahovania, pripojenie bude dostupné bezplatne všetkým občanom a návštevníkom obce.

„Projekty Wifi pre Teba a Wifi 4 EU sú v štádiu prípravy. V minulých týždňoch sme vykonávali obhliadky miest a riešili projekčné, vlastnícke a technické problémy, ktoré vznikli. Wifi pre Teba by mohla byť spustená v lete a bude pokrývať celé námestie A. Hlinku aj so Sadom SNP, vchod do železničnej stanice, park na ulici J. Závodského v Závodí a Dopravné ihrisko na sídlisku Vlčince,“ potvrdil hovorca mesta Žilina Vladimír Miškovčík. 

Rozpočet európskeho projektu WiFi4EU je za posledné tri roky na úrovni 120 miliónov eur, pri fixnej výške podpory 15-tisíc eur sa postupne podporí viac ako 8 000 miest v celej Európe. Bezplatná internetová sieť bola v Žiline zriadená v roku 2007, odvtedy sa postupne rozširuje.

Dnes je možné pripojiť sa aj v budove Mestského úradu Žilina, Fakultnej nemocnici v Žiline či dopravných prostriedkov MHD.  36 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Práca na ceste
02:29
Strečno
Zver pri ceste
01:53
Strečno
Kolóna
23:00
Strečno
Kolóna
22:55
Strečno
Práca na ceste
22:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia