Dnes najčítanejšie
Dnes popoludní došlo k dopravným nehodám postupne v Tepličke nad Váhom, Strečne a Varíne. Žilina stojí
COVID-19 vývoj situácie v kraji

20 apríl 2020 - 15:55

Žilinské letisko prepravuje sezónnych pracovníkov, dnes odbavilo charterový let do Frankfurtu

Foto: Žilinské letisko prepravuje sezónnych pracovníkov, dnes odbavilo charterový let do Frankfurtu
Foto: Letisková spoločnosť Žilina, a.s.

Žilinské letisko v Dolnom Hričove vybavilo dnes ďalší let smerujúci do zahraničia, dopravné lietadlo Let L-410 Turbolet prevážalo desať žien zo Žiliny a okolia za prácou do Frankfurtu. Služby letiska využila na prepravu svojich pracovníčok nemecká spoločnosť podnikajúca v potravinárskom priemysle.

„Dnešný let do Frankfurtu bol pre zahraničného klienta, ktorý potreboval dopraviť 10 tuzemských sezónnych pracovníčok. S ohľadom na pandemickú situáciu a zložitú pozemnú dopravu, obzvlášť na štátnych hraniciach, zvolil klient leteckú dopravu, ktorú sme pomohli sprostredkovať a odbaviť,“ uviedol Ronald Wilczek, výkonný riaditeľ Letiskovej spoločnosti Žilina, a.s.

Charterový spoj vzlietol v dopoludňajších hodinách, ďalšie s najväčšou pravdepodobnosťou pribudnú v najbližších dňoch. Letisko Žilina totiž eviduje niekoľko ďalších požiadaviek na tento druh prepravy.

 

 

„Tento týždeň očakávame ešte jeden transport. Pevne však veríme, že s ohľadom na uvedenú situáciu, budeme môcť podobných letov odbaviť viac a pomôcť tak nielen podnikateľom v ŽSK a TSK ale aj v zahraničí,“ dodal Wilczek.

Žilinské letisko prešlo do väčšinového vlastníctva Žilinského samosprávneho kraja len nedávno, postupne prispôsobuje svoju ponuku aktuálnym potrebám trhu. Dnes dokáže operatívne zabezpečiť leteckú prepravu v rámci Európskej únie, ale aj mimo nej. 

V pondelok 13. apríla 2020 využila služby letiska aj spoločnosť Metsa Tissue, ktorá v spolupráci s Vládou Slovenskej republiky a Žilinským samosprávnym krajom (ŽSK) zorganizovala prílet dvoch odborníkov z Anglicka. Tí mali za úlohu skontrolovať a opraviť pokazený stroj na výrobu hygienických potrieb.Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
02:27
Strečno
Prekážka na ceste
02:22
Strečno
Zver pri ceste
01:56
Strečno
Iné nebezpečenstvo
23:28
Komenského
Kolóna
22:58
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia