Dnes najčítanejšie
Dnes popoludní došlo k dopravným nehodám postupne v Tepličke nad Váhom, Strečne a Varíne. Žilina stojí
COVID-19 vývoj situácie v kraji

17 apríl 2020 - 11:07

Minister dopravy navštívil Žilinu, úsek Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka chce otvoriť tento rok

Foto: Minister dopravy navštívil Žilinu, úsek Hričovské Podhradie – Lietavská Lúčka chce otvoriť tento rok
Foto: Mesto Žilina

Nový minister dopravy a výstavby Slovenskej republiky Andrej Doležal sa včera stretol na pracovnom rokovaní s primátorom Žiliny Petrom Fiabáne, tímy odborníkov a zástupcov dopravnej oblasti riešili budúcnosť dopravnej situácie v Žiline a okolí.

Na stretnutí, ktoré sa uskutočnilo za prísnych hygienických podmienok, deklarovali predstavitelia rezortu dopravy snahu otvoriť úsek D1 medzi Hričovským Podhradím a Lietavskou Lúčkou už tento rok. Žilina je pre ministerstvo kľúčovým dopravným uzlom v trojuholníku Poľsko – Slovenská republika – Česko.

„Môžem verejne deklarovať a prisľúbiť, že v koordinácii s Národnou diaľničnou spoločnosťou urobíme všetko pre to, aby sme otvorili čo najskôr ešte v roku 2020 úsek Hričovské PodhradieLietavská Lúčka a aby sme ešte v tomto roku vysúťažili zhotoviteľa na pokračovanie výstavby tunela Višňové. Chcem potvrdiť, že popri výstavbe D1 vnímame ako našu prioritu aj D3, a to aj v kontexte Poľska ako regiónu a jeho hlavných cestných ťahov a koridorov,“ dodal po stretnutí Doležal. 

Minister dopravy SR Andrej Doležal deklaroval snahu riešiť dopravné problémy v regióne. Zdroj: Mesto Žilina

Medzi ďalšie témy stretnutia patrilo diaľničných sietí D1 a D3, rekonštrukcia železničného uzla, trate Žilina – Rajec, problematika čerpania eurofondov, fungovanie Dopravného podniku mesta Žiliny či dobudovanie ďalšej potrebnej cestnej siete. Dopyt po kvalitnej infraštruktúre vychádza aj z potrieb významných zamestnávateľov v regióne. 

„Z pracovného stretnutia s ministrom dopravy a jeho tímom odchádzam s pocitom, že nebolo len formálne, že nebolo len o sľuboch. Napriek tomu, že ministerstvo dopravy bude čeliť množstvu výziev a problémov, ktoré Slovensko potrebuje riešiť, cítime úprimnú snahu hľadať systematické a zásadné riešenia v dopravnej infraštruktúre. V spolupráci so Žilinským samosprávnym krajom, Žilinskou univerzitou, okolitými mesta a obcami sme pripravení pomáhať,“ uviedol žilinský primátor Peter Fiabáne. 

Na pracovnom stretnutí boli okrem ministra a zástupcov mesta prítomní aj štátny tajomník Ministerstva dopravy a výstavby SR Jaroslav Kmeť, generálny riaditeľ sekcie cestnej dopravy a pozemných komunikácií na ministerstve dopravy Peter Varga, riaditeľ odboru projektov cestnej a vodnej infraštruktúry na ministerstve dopravy Ľuboš Ďurič a generálny riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti, a. s . Juraj Tlapa. 

Mesto Žilina na stretnutí zastupoval primátor Peter Fiabáne, prvý viceprimátor Vladimír Randa, prednosta mestského úradu Michal Berger, vedúca odboru verejného priestranstva a životného prostredia Alena Vavrová a riaditeľ Dopravného podniku mesta Žiliny Ján Barienčík.   

Zdroj: Mesto Žilina

Zdroj: Mesto Žilina


Dopravný servis
Strečno
Zver pri ceste
20:12
Rudinka
Prekážka na ceste
20:09
Rudinka
Jama na ceste
19:43
Strečno
Policajná hliadka
18:44
Mostná
Práca na ceste
18:39
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia